Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Specjaliści analizujący pracę systemu Windows 11 odkryli, że jedna z jego działających w tle funkcji, którą większość użytkowników ma domyślnie aktywowaną, może – nawet na najnowszym i najbardziej zaawansowanym sprzęcie – powodować drastyczne osłabienie wydajności systemu w grach. W tym materiale opiszemy co to za funkcja i jak ją wyłączyć, by od razu uzyskać skok wydajności.
Od kilku miesięcy bardzo dużo mówi się o chatbotach – czyli systemach interakcji człowiek-maszyna opartych na sztucznej inteligencji. Owa sztuczna inteligencja (AI) stała się na tyle dojrzała, że można ją już wykorzystać komercyjnie i udostępnić szerszej publiczności. Swoje rozwiązania w tym zakresie pokazały zarówno Google jak i Microsoft (ten ostatni właśnie udostępnił ową usługę wszystkim chętnym). Oznacza to rewolucję w sposobie, w jaki korzystamy z sieci – zarówno dla zwykłych użytkowników jak i firm. Dlaczego? Wyjaśniamy w tym artykule.
Głośniki bezprzewodowe święcą dziś prawdziwe triumfy. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił odwrót od uciążliwych, chociaż zapewniających wysoką jakość kabli, w kierunku rozwiązań bardziej wygodnych i elastycznych. Na rynku dominują dziś w tym zakresie dwie technologie: Bluetooth i Wi-Fi. W tym tekście wyjaśniamy jaki wpływ na jakość dźwięku mają obie technologie, i która z nich sprawdzi się lepiej w konkretnych sytuacjach.
Smartfon – jak każde urządzenie elektroniczne pracujące w sieci może zostać zhakowany przez cyberprzestępców. To nie jest najlepsza wiadomość, gdyż zwykle to na telefonie trzymamy ważne dla nas rzeczy, korzystamy z aplikacji bankowości mobilnej, poczty, odbieramy i wysyłamy prywatne oraz służbowe wiadomości. Kluczowe jest zatem, by w porę wykryć zagrożenie i je zneutralizować. W tym tekście wyjaśniamy jak ustalić, czy nasz telefon stał się ofiarą ataku z zewnątrz.
Ostatnie podwyżki cen energii sprawiły, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie o to, ile prądu zużywają użytkowane w domu urządzenia. Wiemy, że liderem są tu zwłaszcza lodówki, pralki i inne duże sprzęty AGD. A co z komputerami, które także są prawie w każdym mieszkaniu?
To, co w smartfonach psuje się najczęściej, to ich ekrany dotykowe. Jest to najbardziej wrażliwa, delikatna i jednocześnie szczególnie podatna na uszkodzenia część nowoczesnego telefonu. Tymczasem do uszkodzenia nie potrzeba wcale wiele – czasem wystarczy kontakt z pyłem, wodą, upadek – nawet z niewielkiej wysokości. Czy są sposoby, które pozwalają na to, by samodzielnie naprawić takie usterki? Wyjaśniamy w tym artykule.
System Windows, jeszcze od wersji 95, ma kilka ciekawych i dla wielu niezbędnych funkcji, które nie są znane szerszemu gronu użytkowników, chyba że natkną się oni na nie przez zupełny przypadek. Jedną z nich są „Klawisze trwałe”, które domyślnie włączone, mogą się stać przyczyną frustracji i np. nieudanej rozgrywki w trakcie wirtualnej rozrywki. Co to dokładnie za funkcja, do czego służy i jak ją wyłączyć wyjaśniamy w tym artykule.
Ładowanie smartfona – w zależności od modelu i użytych akcesoriów może trwać od kilku minut, do kilku godzin. Czy proces ładowania da się przyspieszyć? Okazuje się, że tak, trzeba się jednak zastosować do kilku prostych wskazówek.
Gdy kupujemy telefon, jednym z podstawowych i jednocześnie najbardziej żmudnych działań, jakie wykonujemy, jest przeniesienie wszelkich kontaktów, ważnych osobistych plików i ustawień, które sobie zwykle przez dłuższy czas gromadziliśmy, na nowe urządzenie. Można to oczywiście robić ręcznie, ale zajmie to dużo czasu i wiele ważnych rzeczy możemy pominąć. Lepiej użyć do tego specjalnych narzędzi, które przygotowują w zasadzie wszyscy producenci telefonów oraz serwisy zewnętrzne. Jak przenieść dane z telefonu na telefon, wyjaśniamy w tym artykule.
Kuchenka mikrofalowa znajduje się w prawie każdym domu i zwykle wykorzystywana jest do szybkiego podgrzewania zimnych potraw. Tymczasem są to urządzenia, które potrafią znacznie więcej niż tylko to. Niestety nie czytamy instrukcji a system oznaczeń na froncie, które wykraczają poza standardowe podgrzewanie, często ignorujemy. Warto to zmienić, gdyż urządzenia te mogą być realną pomocą w kuchni. Co oznaczają opisy na mikrofalówkach, wyjaśniamy w tym artykule.
Jak to zrobić?
AGD