Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Windows i Linux to dwa znane systemy operacyjne, które mają swoje liczne zalety, ale też i wady. Windows jest z reguły łatwiejszy w obsłudze i ma większą kompatybilność z oprogramowaniem i sprzętem, ale jest droższy i… mniej bezpieczny. Linux jest (najczęściej) darmowy i bardziej stabilny, ale wymaga większej wiedzy technicznej i ma mniej dostępnych aplikacji. Oba systemy mają swoich zwolenników i przeciwników, a ostateczny wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. W tym tekście wyjaśnimy który (i dla kogo) system może być lepszy.
Mogłoby się wydawać, że mysz komputerowa to urządzenie, o którym wiemy wszystko. Owszem, wynalazek rewolucyjny – trudno sobie wyobrazić jak by wyglądało korzystanie z komputera bez niego – ale, chyba (przynajmniej tak nam się wydaje) niezbyt skomplikowany. Tymczasem myszka myszce nierówna – są urządzenia bardziej i mniej czułe, i co ważne ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania i skuteczność w różnych zastosowaniach. Jednym z parametrów określających mysz jest jej rozdzielczość DPI. Co to dokładnie jest, wyjaśniamy w tym artykule.
Zdarza się, że nie korzystamy z komputera z Windows sami – jeśli stale, możemy stworzyć na nim kilka kont, co ułatwi pracę i odseparuje prywatne foldery, ale najczęściej „gość” używa go sporadycznie, wówczas osobne konto nie ma sensu. Dużo szybszym i prostszym rozwiązaniem na taką okazję będzie ukrycie folderu z prywatną zawartością przed wścibskim okiem każdej potencjalnej osoby, która usiądzie przy naszym PC lub laptopie. Jak ukryć dowolny folder, podpowiadamy w tym artykule.
Każdemu może przytrafić się sytuacja, w której będzie musiał komuś przesłać link do strony WWW, konkretnej usługi czy aplikacji w internecie, ale ten link będzie na tyle długi, że np. nie zmieści się w limicie znaków – niektóre platformy, chociażby Twitter mają bardzo ograniczoną długość wpisów, lub chociażby będzie bardzo słabo (przez liczne „krzaki”) wyglądać w wiadomości e-mail. Na szczęście taki link można łatwo skrócić. Jak to zrobić pokazujemy w tym artykule.
Rowery elektryczne, czyli tzw. e-bike stają się coraz popularniejsze, a w najbliższych latach ich popularność jeszcze wzrośnie. Dlaczego? Stanie się tak za sprawą wzrostu cen klasycznych aut, a z drugiej strony z powodu rozwijającej się „mody na ekologię”, która naciska na rezygnację z pojazdów spalinowych, ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, a także dlatego, że to bardzo wygodny środek komunikacji na krótkich i dłuższych dystansach. W tym tekście omawiamy najważniejsze zalety i wady elektrycznych bicykli.
Internet to miejsce, które może być niebezpieczne dla dzieci. Zawiera wiele treści, które nie są odpowiednie dla młodych użytkowników, takich jak pornografia, przemoc czy okrucieństwo. Dlatego ważne jest, aby rodzice oraz opiekunowie kontrolowali i ograniczali dostęp do takich treści za pomocą odpowiednich narzędzi i ustawień. Jednym z takich narzędzi bezpieczeństwa jest dostępny bezpłatnie filtr SafeSearch Google.
Zdarzają się sytuacje, w których jedno z naszych urządzeń – np. smartwatch, którego w danej chwili bardzo potrzebujemy, rozładowuje się, a my nie mamy jak go doładować, gdyż nie ma w pobliżu gniazdka elektrycznego. Czy jest jakieś wyjście, które pozwoli nam dalej korzystać ze smart zegarka (lub dowolnego innego gadżetu)? Okazuje się, że tak. Jeśli mamy przy sobie naładowanego smartfona lub tablet, możemy – po spełnieniu kilku warunków – doładować jedno urządzenie z akumulatora drugiego. Jak to zrobić, tłumaczymy w tym artykule.
Spreparowane przez hakerów strony internetowe to jedno z poważniejszych – obecnie – zagrożeń w internecie. Chwila nieuwagi może nas kosztować poważne kłopoty: w najlepszym wypadku staniemy się ofiarą wyłudzenia danych osobowych, w najgorszym możemy stracić pieniądze z konta bankowego. O czym trzeba pamiętać, by nie dać się oszukać internetowym przestępcom, wyjaśniamy w tym artykule.
Choć w polskim klimacie najlepszy moment na zmianę opon zimowych na letnie przypada w okolicach połowy kwietnia, to stojąc na parkingu nawet teraz, łatwo zauważyć, że wielu kierowców jeszcze tej zmiany nie dokonało. W tym tekście wyjaśniamy, dlaczego warto to jak najszybciej zrobić.
Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje, że gdzieś jacyś użytkownicy (np. gier lub usług online) nie mogli się zalogować na swoje konta lub cała usługa nie działała, gdyż serwer, na którym te konkretne treści były zlokalizowane stał się obiektem ataku hakerskiego, „ataku DDoS”. Co to faktycznie oznacza, czy tego typu ataki są groźne i jakie ryzyko dla zwykłych użytkowników sieci niosą, wyjaśniamy w tym artykule.
Technologie jutra
Jak to zrobić?
AGD
Aplikacje