Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Wi-Fi Calling to jedna z mniej znanych a bardzo przydatnych funkcji, w jakie są wyposażone nowsze smartfony, zarówno te z Androidem, jak i Apple. Dzięki tej usłudze da się rozmawiać przez telefon nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej. Warunki są proste: dostępność internetu z sieci Wi-Fi i odpowiedni smartfon. Jak działa i czym jest Wi-Fi Calling, tłumaczymy w tym artykule.
Jesienią i zimą z powodu wcześnie przychodzącego zmroku, więcej czasu niż zwykle spędzamy przed telewizorem, oglądając między innymi wydarzenia sportowe. Dlatego teraz jest dobry moment, by sprawdzić jak działa tryb sportowy, w który wyposażona jest duża część odbiorników znajdujących się w naszych domach. W tym tekście wyjaśnimy, co to jest tryb sportowy, do czego służy i czy w ogóle warto go używać.
Smartfony potrafią bardzo wiele. Niemal wszystkie dostępne dziś urządzenia mogą robić zdjęcia i to całkiem wysokiej jakości, niezależnie od tego, czy wykonujemy je „gdzieś w plenerze” pod wpływem impulsu, czy też jako element planu i w przemyślanej kompozycji. Dzięki telefonom wszyscy mamy niepowtarzalną szansę na to, by uchwycić ważne momenty naszego życia, a my w tym artykule podpowiadamy co zrobić, by te zdjęcia za każdym razem wychodziły jak najlepiej.
Windowsa używa w Polsce zdecydowana większość posiadaczy komputerów. Duża część z nich myśli, że dobrze zna swój system, tymczasem pozwala on na znacznie więcej, niż nam się często wydaje. Dobrym przykładem rzadko używanej, lecz niezwykle pomocnej funkcji jest narzędzie PowerToys Microsoftu, które tu omówimy. Pozwala ono korzystać z Windows w trybie eksperckim, z dodatkowymi, potężnymi narzędziami.
Serwisu Netflix nikomu nie trzeba przedstawiać. To bez wątpienia najczęściej wybierana platforma streamingowa na świecie. Dzięki Netflixowi ludzie na całym globie mogą oglądać dziesiątki seriali i filmów najróżniejszych gatunków, wyprodukowanych także na ich lokalnych rynkach. Przez coraz większy gąszcz tytułów ciężko się jednak przekopać, a działanie algorytmu „sugerującego” bywa niezbyt precyzyjne, w efekcie nie widzimy wielu ciekawych filmów. Jak to ominąć i zyskać bezpośredni dostęp do całej bazy produkcji? Trzeba użyć specjalnych kodów.
Nasz stary komputer/laptop z wolnym dyskiem HDD powoli dożywa swoich dni. Jedyne co nas powstrzymuje przed przesiadką na nowy z SSD, jest niechęć do odtwarzania wszystkich aplikacji, plików, przenoszenia danych i ponownego wprowadzania osobistych ustawień (pochodzących czasem z kilku lat). Zwykle zajmuje to wiele czasu i jest pracochłonne, do tego może się tak zdarzyć, że jakieś ważne pliki pominiemy. Na szczęście jest wyjście – to klonowanie dysku, procedura, która pozwoli przenieść wszystko, wraz z systemem w trakcie jednej operacji.
Zdarza się, że chcielibyśmy posiadaną na smartfonie aplikację udostępnić komuś znajomemu lub po prostu na nasz drugi telefon, bez całego procesu wchodzenia do sklepu Google i wyszukiwania. Jest kilka sposobów łatwego udostępniania aplikacji, w przypadku niektórych nie jest nawet potrzebny dostęp do Internetu. W tym artykule pokażemy jak szybko i łatwo przesłać aplikację z telefonu na telefon.
Każdy używał przenośnej pamięci USB do przenoszenia plików między komputerami, komputerem a telewizorem, oraz jako magazyn plików lub miejsce do tworzenia ich kopii zapasowych. Okazuje się jednak, że z pamięcią USB można zrobić znacznie więcej. W tym tekście pokażemy co.
Laptop to łakomy kąsek dla złodzieja – mimo niewielkich rozmiarów zwykle ma wartość kilku tysięcy złotych. Co więcej, dzięki mobilności często zabieramy go ze sobą, wychodząc z domu, co jeszcze ułatwia przestępcom „zadanie”, gdyż by go zdobyć nie muszą forsować drzwi. W tym tekście omawiamy metody, których zastosowanie sprawi, że albo kradzież stanie się dla złodzieja nieopłacalna, albo też nasze straty zostaną zminimalizowane, a urządzenie łatwiej będzie odnaleźć. Oto pięć sposobów na to, by zabezpieczyć notebooka przed kradzieżą.
Zdarza się, że będąc gdzieś na ulicy, chcemy się spotkać ze znajomymi lub umożliwić bliskim łatwe odnalezienie nas. Zwykle można po prostu zadzwonić lub wysłać SMS i podać adres najbliższego budynku. Metoda ta nie sprawdzi się, jednak jeśli nie mamy orientacji w terenie, nie jesteśmy w środku terenu zabudowanego – trudno bowiem podać adres ławki w parku, czy np. punktu w otwartej przestrzeni. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia i usługi geolokalizacji. Wyjaśnimy jak ich w takiej sytuacji użyć.
Jak to zrobić?
Hi-Fi/Audio
AGD