Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Przeglądając sieć, bardzo często można natrafić na zapytania typu „dlaczego moje Wi-Fi działa tak słabo”, choć zadający je ludzie często zaraz potem dodają, że korzystają z najnowszego, bardzo wydajnego sprzętu, posiadają też szybkie, światłowodowe łącza internetowe. Okazuje się, że przyczyną wolnego internetu bezprzewodowego może być po prostu złe ulokowanie routera. W tym tekście podpowiemy, gdzie go nie stawiać, by tym samym nie ograniczać zasięgu i szybkości transferu.
Społeczeństwa Zachodu, w tym także i nasze starzeją się bardzo szybko – to znak dzisiejszych czasów. Seniorów przybywa, natomiast dopasowanego do ich możliwości manualnych i wzrokowych sprzętu ciągle jest jak na lekarstwo. Zresztą nie każdy ma możliwość zakupu takiego w pełni dedykowanego urządzenia. Czy jest zatem możliwość, by zwykły smartfon zmienić w urządzenie przyjazne osobie starszej? Jak najbardziej, a my wyjaśnimy jak to zrobić.
Pakiety internetowe w telefonach są coraz większe, ale ich zużycie także szybko rośne. Coraz więcej czynności wykonujemy bowiem tylko na smartfonach. Co zrobić, żeby przed końcem miesiąca nie martwić się o przekroczenie limitu lub wykorzystanie całego dostępnego pakietu danych? Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek.
Przed laty dość dużo mówiło się o tym, że wielkie markety stosują różne wymyślne socjotechniki, by skłonić klientów do kupowania rzeczy, których w ogóle nie potrzebują. Specyficzne ustawienie półek z towarami pierwszej potrzeby na końcu sklepu, ułożenie towaru „w warstwach” z najdroższymi na wysokości oczu, odpowiednia muzyka – to miało nas zmylić i działać na podświadomość. Okazuje się, że dziś podobnego typu sztuczki stosują także serwisy internetowe. Ma to nawet swoją nazwę: „dark patterns”.
Specjaliści analizujący pracę systemu Windows 11 odkryli, że jedna z jego działających w tle funkcji, którą większość użytkowników ma domyślnie aktywowaną, może – nawet na najnowszym i najbardziej zaawansowanym sprzęcie – powodować drastyczne osłabienie wydajności systemu w grach. W tym materiale opiszemy co to za funkcja i jak ją wyłączyć, by od razu uzyskać skok wydajności.
Od kilku miesięcy bardzo dużo mówi się o chatbotach – czyli systemach interakcji człowiek-maszyna opartych na sztucznej inteligencji. Owa sztuczna inteligencja (AI) stała się na tyle dojrzała, że można ją już wykorzystać komercyjnie i udostępnić szerszej publiczności. Swoje rozwiązania w tym zakresie pokazały zarówno Google jak i Microsoft (ten ostatni właśnie udostępnił ową usługę wszystkim chętnym). Oznacza to rewolucję w sposobie, w jaki korzystamy z sieci – zarówno dla zwykłych użytkowników jak i firm. Dlaczego? Wyjaśniamy w tym artykule.
Głośniki bezprzewodowe święcą dziś prawdziwe triumfy. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił odwrót od uciążliwych, chociaż zapewniających wysoką jakość kabli, w kierunku rozwiązań bardziej wygodnych i elastycznych. Na rynku dominują dziś w tym zakresie dwie technologie: Bluetooth i Wi-Fi. W tym tekście wyjaśniamy jaki wpływ na jakość dźwięku mają obie technologie, i która z nich sprawdzi się lepiej w konkretnych sytuacjach.
Smartfon – jak każde urządzenie elektroniczne pracujące w sieci może zostać zhakowany przez cyberprzestępców. To nie jest najlepsza wiadomość, gdyż zwykle to na telefonie trzymamy ważne dla nas rzeczy, korzystamy z aplikacji bankowości mobilnej, poczty, odbieramy i wysyłamy prywatne oraz służbowe wiadomości. Kluczowe jest zatem, by w porę wykryć zagrożenie i je zneutralizować. W tym tekście wyjaśniamy jak ustalić, czy nasz telefon stał się ofiarą ataku z zewnątrz.
Ostatnie podwyżki cen energii sprawiły, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie o to, ile prądu zużywają użytkowane w domu urządzenia. Wiemy, że liderem są tu zwłaszcza lodówki, pralki i inne duże sprzęty AGD. A co z komputerami, które także są prawie w każdym mieszkaniu?
To, co w smartfonach psuje się najczęściej, to ich ekrany dotykowe. Jest to najbardziej wrażliwa, delikatna i jednocześnie szczególnie podatna na uszkodzenia część nowoczesnego telefonu. Tymczasem do uszkodzenia nie potrzeba wcale wiele – czasem wystarczy kontakt z pyłem, wodą, upadek – nawet z niewielkiej wysokości. Czy są sposoby, które pozwalają na to, by samodzielnie naprawić takie usterki? Wyjaśniamy w tym artykule.
Jak to zrobić?
Technologie jutra
AGD