Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
System Windows, jeszcze od wersji 95, ma kilka ciekawych i dla wielu niezbędnych funkcji, które nie są znane szerszemu gronu użytkowników, chyba że natkną się oni na nie przez zupełny przypadek. Jedną z nich są „Klawisze trwałe”, które domyślnie włączone, mogą się stać przyczyną frustracji i np. nieudanej rozgrywki w trakcie wirtualnej rozrywki. Co to dokładnie za funkcja, do czego służy i jak ją wyłączyć wyjaśniamy w tym artykule.
Ładowanie smartfona – w zależności od modelu i użytych akcesoriów może trwać od kilku minut, do kilku godzin. Czy proces ładowania da się przyspieszyć? Okazuje się, że tak, trzeba się jednak zastosować do kilku prostych wskazówek.
Gdy kupujemy telefon, jednym z podstawowych i jednocześnie najbardziej żmudnych działań, jakie wykonujemy, jest przeniesienie wszelkich kontaktów, ważnych osobistych plików i ustawień, które sobie zwykle przez dłuższy czas gromadziliśmy, na nowe urządzenie. Można to oczywiście robić ręcznie, ale zajmie to dużo czasu i wiele ważnych rzeczy możemy pominąć. Lepiej użyć do tego specjalnych narzędzi, które przygotowują w zasadzie wszyscy producenci telefonów oraz serwisy zewnętrzne. Jak przenieść dane z telefonu na telefon, wyjaśniamy w tym artykule.
Kuchenka mikrofalowa znajduje się w prawie każdym domu i zwykle wykorzystywana jest do szybkiego podgrzewania zimnych potraw. Tymczasem są to urządzenia, które potrafią znacznie więcej niż tylko to. Niestety nie czytamy instrukcji a system oznaczeń na froncie, które wykraczają poza standardowe podgrzewanie, często ignorujemy. Warto to zmienić, gdyż urządzenia te mogą być realną pomocą w kuchni. Co oznaczają opisy na mikrofalówkach, wyjaśniamy w tym artykule.
W dobie serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO, Amazon czy Spotify wiele osób zadaje sobie pytanie, jak dużo danych zużywają one podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z internetu mobilnego na smartfonach, który zwykle jest ograniczony do pakietów. Sprawdziliśmy, oto odpowiedź.
Powodów, dla których moglibyśmy chcieć podłączyć naszego iPhone’a do telewizora, jest wiele. Możemy być „w gościach” i chociażby mieć ochotę pokazać wszystkim kolekcję prywatnych zdjęć lub filmów. O wiele lepiej będą one wyglądać na dużym ekranie niż na niewielkim wyświetlaczu telefonu, zwłaszcza jeśli ma je obejrzeć większa grupa domowników. W tym artykule pokażemy, jak telefon z logo nadgryzionego jabłka szybko podłączyć do domowego telewizora.
Fora i panele dyskusyjne w sieci pełne są zapytań na temat tego, jak na telefonie szybko zrobić zrzut ekranu. Poszukiwane są też informacje dotyczące tej czynności np. na laptopach. To proste – z pozoru – zadanie, ale jak się okazuje, wielu użytkowników elektroniki ma problem z jego wykonaniem, zwłaszcza że sposobów na zrobienie screena jest wiele, a większość nieznana nikomu poza specjalistami. Tymczasem zrzuty ekranu wykonamy łatwo na smartfonach z Androidem i iOS, komputerach, zarówno tych z Windows, ale także tych pracujących pod kontrolą macOS.
Wyszukiwarka Google jest obecnie praktycznym monopolistą na rynku wyszukiwań w sieci. Dla wielu osób stała się w zasadzie synonimem Internetu – ustawiamy ją jako stronę startową, a wszystkie nasze poszukiwania rozpoczynamy od paska z kolorowym logo. Tymczasem niewiele osób wie, że Google ma do zaoferowania znaczenie więcej niż tylko proste wyszukiwanie po słowie kluczowym lub zapytaniu. Oto przydatne triki, które sprawią, że wyszukiwania będą o wiele precyzyjniejsze niż dotychczas.
Nagrywanie rozmów telefonicznych może się przydać w wielu sytuacjach. Nasza pamięć bywa ulotna, a twardy zapis jest zawsze najlepszym dokumentem na temat tego, co faktycznie zostało powiedziane. Zdarzają się też różne, życiowe sytuacje, w których chcemy po prostu udokumentować to, co inna osoba do nas mówi. Jak nagrać rozmowę i czy to w ogóle legalne – tłumaczymy w tym artykule.
W dzisiejszych czasach dzieci mają wokół siebie znacznie więcej sprzętu elektronicznego niż my, kiedy byliśmy w ich wieku. Podobnie znacznie szerszy jest też dostęp do niezliczonych informacji z różnych źródeł. Nie zawsze jednak to, co dociera do dzieci, jest dla nich odpowiednie. Lepiej tak skonfigurować smartfon, by dziecko nie było narażone na nieodpowiednie dla siebie, zagrażające rozwojowi emocjonalnemu materiały. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z wbudowanej w telefon kontroli rodzicielskiej.
AGD
Jak to zrobić?
Aplikacje