Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Zdarza się, że internet w telefonie wyraźnie zwalnia lub działa niestabilnie bez wyraźnej przyczyny. Nie da się wtedy wygodnie przeglądać stron internetowych, nie mówiąc już o słuchaniu muzyki w wysokiej jakości serwisach streamingowych, ani też oglądaniu filmów, chociażby w YouTube. W tym artykule wyjaśniamy, jakie mogą być przyczyny zwalniającego internetu w smartfonie, oraz jak ten internet przyspieszyć.
Nominalna szybkość internetu to niejedyny istotny parametr naszego łącza, zwłaszcza jeśli jesteśmy zapalonymi graczami komputerowymi. Wpływ na jakość i płynność rozgrywki w sieci, zaraz po przepustowości, ma bowiem Ping, który – jeśli jest za wysoki – powoduje opóźnienia w transmisji, a tym samym wydłuża czas reakcji sieci na nasze działania. W tym tekście tłumaczymy dokładnie, czym jest ping i jakie są sposoby na jego zmniejszenie.
Chętnie kupujemy nowe modele smartfonów i tabletów. Cieszą nas ich nowe możliwości, szybkość działania, miły dla oka, nowoczesny design. A co robić ze starymi urządzeniami, które często są jeszcze w całkiem dobrym stanie? Okazuje się, że prawie każdy stary telefon może się jeszcze nam bardzo przydać, do wielu zastosowań w domu i biurze.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że smartfona mamy zawsze pod ręką. Trudno się dziwić, to urządzenia, które okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę – są wszechstronne, produktywne, dają nam łączność z bliskimi i nieskrępowany kontakt ze światem. Mają też jednak kilka wad: są dość kosztowne i delikatne, a do tego łatwo je zniszczyć lub zepsuć. W tym tekście pokazujemy kilka najpoważniejszych błędów popełnianych przez posiadaczy smart telefonów, a które mogą tym gadżetom zaszkodzić. Warto się ich wystrzegać.
Smartfony i urządzenia mobilne są ważną częścią naszego codziennego życia. Jeśli wziąć pod uwagę dane statystyczne, wynika z nich, że większość mieszkańców globu ma swój własny gadżet tego typu. Tymczasem telefonom komórkowym od początku istnienia zarzuca się, że ich używanie (ze względu na emisję promieniowania elektromagnetycznego) nie jest korzystne dla zdrowia użytkowników. Choć nie ma badań, które by to w 100% potwierdzały, ci, którzy chcieliby ograniczyć potencjalnie szkodliwy wpływ tych urządzeń na swoje zdrowie, powinni zastosować się do kilku prostych wskazówek.
Z nowoczesnych technologii, zwłaszcza internetu chętnie korzystamy każdego dnia. Niestety nie jest to tak bezpieczne, jak nam się czasem wydaje. Cyberprzestępcy próbują znaleźć sposób, by złamać zabezpieczenia urządzeń, na których przechowywane są nasze najważniejsze pliki i dane. Co zrobić, by sieć była jednak miejscem zdobywania wiedzy i rozrywki, a nie źródłem zagrożenia? Wystarczy zastosować się do kilku porad, które uczynią surfowanie po sieci bezpieczniejszym.
Windows 11 niedawno otrzymał swoją pierwszą bardzo dużą, zbiorczą aktualizację pod nazwą 22H2. Wprowadza ona zupełnie nowy zestaw funkcji i ulepszeń poprawiających bezpieczeństwo, produktywność i ogólne wrażenia użytkownika, dlatego warto przybliżyć jej najważniejsze szczegóły.
O wszystkie urządzenia elektroniczne trzeba dbać, dotyczy to także naszych laptopów, które są sprzętem przydatnym, ale też i bardzo delikatnym. Gdy kupujemy nowy rower czy auto, wiemy, że poszczególne tryby należy regularnie smarować, dokonywać przeglądów, odwiedzać warsztat. W przypadku laptopów zapominamy, że także i one – w celu poprawnego działania – wymagają uwagi. Zebraliśmy te porady, które przyczynią się do tego, iż nasz notebook dłużej zachowa pełną sprawność.
Ze smartfonem właściwie się nie już rozstajemy, stał się on naszym praktycznym pomocnikiem i urządzeniem, z którego w ciągu dnia korzystamy najczęściej. Ta „powszedniość” ma jednak też swoje wady – przestajemy się stosować do zaleceń, które wzmacniają bezpieczeństwo urządzenia, a tym samym sprowadzamy na siebie ryzyko utraty ważnych danych, a także tego, że telefon wpadnie w niepowołane ręce. Zebraliśmy 6 najważniejszych rzeczy, o których coraz częściej zapominamy, użytkując smartfona, ale do których wykonywania koniecznie trzeba wrócić.
Dłużej działający smartfon to marzenie wielu użytkowników. Technologia inteligentnych telefonów poszła bardzo do przodu – robią piękne zdjęcia, mają wyraźniejsze ekrany, jednak jeden z ich najważniejszych elementów, czyli akumulator, od lat pozostaje praktycznie niezmieniony. Raz naładowane urządzenie użytkowane standardowo wytrzymuje zwykle około 24 godzin, co nie jest wynikiem rewelacyjnym. Dotyczy to także smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Na szczęście są proste sposoby, by tę sytuację zmienić i telefon działał dłużej.
Jak to zrobić?
Telewizory
AGD
Tech
Audio