Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła lub PIN-u do telefonu. Większość osób w takiej sytuacji próbuje sobie oczywiście przypomnieć, jak (kod, wzór na ekranie) zablokowało telefon, ale czasami nie przynosi to skutku. Zwykle można telefon zresetować do ustawień fabrycznych, jednak takie rozwiązanie spowoduje utratę wszystkich zapisanych na nim danych. Zanim więc użyjemy metod radykalnych, warto spróbować tych, które udostępniają producenci telefonów i sam system Android.
Wielu użytkowników smartfonów chcących zapewnić bezpieczeństwo sobie i posiadanym urządzeniom zastanawia się, czy trzeba instalować na nich dodatkowe oprogramowanie antywirusowe tak jak na komputerach. To ważne pytanie, a odpowiedź na nie wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Szerzej na temat piszemy w tym artykule.
TikTok, choć jest kontrowersyjny, to najszybciej zyskujący nowych użytkowników serwis społecznościowy na świecie. Korzysta z niego już ponad miliard osób, głównie młodych. Jego główna zawartość, to krótkie, często bardzo sugestywne filmiki tworzone przez użytkowników. Można w nim oglądać zarówno „produkcje” czysto rozrywkowe, jak i przydatne „protipy” z najróżniejszych dziedzin życia. Z pewnością zdarzy się nieraz, że taki filmik będziemy chcieli zachować na przyszłość. Tłumaczymy zatem, jak to zrobić.
Urządzeń, które posiadają wbudowane ekrany, przybywa w naszych domach w szybkim tempie. Nie są to już tylko telewizory czy monitory, których mamy często i po kilka sztuk, ale też tablety, smartfony, a nawet wyświetlacze urządzeń kuchennych i innego typu sprzętu AGD. Choć technika idzie do przodu, to jednego zjawiska nie udało się zupełnie wyeliminować – powstawania w nich martwych lub nieaktywnych pikseli. Co to za problem, czy łatwo da się to naprawić i czy obejmuje go gwarancja, wyjaśniamy w tym artykule.
Przeciętnemu użytkownikowi smartwatch kojarzy się z urządzeniem, które prócz funkcji zegarka ma też wbudowane moduły do monitorowania kondycji fizycznej – sensor ruchu, krokomierz, monitoring ćwiczeń, snu itp. Tymczasem urządzenia te mają też często dodatkowe, niezwykle ciekawe, już nie tak oczywiste dodatki. W tym tekście pokazujemy najciekawsze z nich.
Kiedyś liczba znajomych na Facebooku określała nasz status w sieci. Im dłuższa, tym bardziej byliśmy poważani. To jednak miało miejsce przed czasami, w których zaczęliśmy szerzej patrzeć na zagadnienia związane z prywatnością. Dziś coraz więcej osób szuka sposobów na to, by ograniczyć dostęp obcych do naszych najbardziej osobistych informacji bez konieczności rezygnowania z korzystania z serwisów społecznościowych w ogóle. Jedną z takich metod jest ukrycie listy znajomych. Tłumaczymy, jak to zrobić.
Reels, czyli tzw. rolki to jedna z najczęściej używanych, choć jednocześnie najmłodszych funkcji Instagrama. Wprowadzono je dopiero w 2021 roku na podobieństwo tego, jak funkcjonuje inny popularny serwis TikTok i z miejsca stały się hitem. Czy tego chcemy, czy nie, krótkie klipy filmowe opanowały internet i są najchętniej wyszukiwanym rodzajem treści w sieci. W tym tekście pokazujemy, co to jest i wskazujemy programy, które pomogą w ich przygotowaniu.
Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie, w Polsce, co wynika z najnowszych badań, jego przewaga nad konkurentami jest nawet większa niż średnio w Europie. To z jednej strony zaleta, gdyż spotkamy tam większość znajomych, z drugiej jednak wada – ponieważ przyciąga to hakerów i cyberprzestępców, którzy wykorzystują także i tę platformę do naciągania ludzi. Co zrobić, by korzystając z Facebooka pozostać bezpiecznym? Oto 7 zapewniających to zasad.
Szybko rozbudowujący się smartfon to jedna z największych bolączek współczesności. Korzystamy z telefonów codziennie i nie lubimy, gdy musimy je zbyt często ładować. Niestety ich producenci mimo coraz to nowszych technologii nie wymyślili na razie sposobu by urządzenie, które zabieramy ze sobą wszędzie, działało bez ładowania dłużej niż 1-2 dni. Co gorsza, zdarzają się sytuacje, że intensywnie użytkowany smartfon rozładowuje się nawet szybciej niż po kilkunastu godzinach. Jest ustawienie, które możemy zmienić szybko, a które powinno znacznie spowolnić drenaż baterii.
Bez smartfona dziś ani rusz. Z jego pomocą nie tylko zadzwonimy, zrobimy zakupy, przejrzymy internet, ale też sprawdzimy, czy nikt do nas nie napisał w serwisach społecznościowych. Dlatego tak bardzo irytuje nas, kiedy nasz ulubiony gadżet szybko się rozładowuje. Tymczasem możemy natknąć się na jeszcze większy problem – podłączamy urządzenie do ładowarki i nic. Telefon nagle przestaje się ładować. Jakie mogą być tego przyczyny i co możemy w takiej sytuacji zrobić?
Jak to zrobić?
Technologie jutra
Hi-Fi/Audio
Aplikacje