Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Wiersz poleceń w Windows jest przez wielu użytkowników uważany za coś w rodzaju trybu dla wtajemniczonych, zaawansowanego narzędzia, z którym poradzą sobie tylko informatycy. Tymczasem to jedna z przydatniejszych funkcji najpopularniejszego systemu operacyjnego i łatwiejsza w użyciu niż by się mogło wydawać. Dzięki konsoli można błyskawicznie, bez użycia dodatkowych aplikacji i otwierania okien wykonywać cały szereg czynności. Warto znać przynajmniej te najważniejsze i najbardziej przydatne.
Zdarza się, zwłaszcza podczas wyjazdów za miasto, że jesteśmy w sytuacji, w której jedynym urządzeniem mającym zasięg sieci jest np. nasz telefon, a chcielibyśmy móc korzystać także z internetu na laptopie, lub pozwolić komuś znajomemu na podłączenie się do nas. W takiej chwili możemy szybko i łatwo udostępnić połączenie z telefonu na inne urządzenie. Jak to zrobić wyjaśnimy w tym artykule.
Komputery to urządzenia, które do tanich nie należą, ale dla wielu z nas znacznie cenniejsza jest ich zawartość – zdjęcia, dokumenty, osobiste pliki i notatki. Jest to często zasób, który odpowiada za nasze prywatne i zawodowe powodzenie, relacje z innymi ludźmi, efekt naszej pracy czy zapisane wspomnienia. Co zrobić by szybko, ale profesjonalnie zabezpieczyć wybrane pliki lub nawet całe dyski przed dostępem niepowołanych osób, wyjaśniamy w tym artykule.
Prąd od lat stale drożeje, tymczasem każda lodówka to urządzenie, które musi być podłączone do gniazdka 24h na dobę 7 dni w tygodniu, dlatego w wielu domach jest to największy konsument energii i jednocześnie podstawowy generator wysokości rachunków za prąd. W tym tekście pokażemy, ile prądu zużywa lodówka i co zrobić, by to użycie ograniczyć.
Wi-Fi Calling to jedna z mniej znanych a bardzo przydatnych funkcji, w jakie są wyposażone nowsze smartfony, zarówno te z Androidem, jak i Apple. Dzięki tej usłudze da się rozmawiać przez telefon nawet w miejscach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej. Warunki są proste: dostępność internetu z sieci Wi-Fi i odpowiedni smartfon. Jak działa i czym jest Wi-Fi Calling, tłumaczymy w tym artykule.
Jesienią i zimą z powodu wcześnie przychodzącego zmroku, więcej czasu niż zwykle spędzamy przed telewizorem, oglądając między innymi wydarzenia sportowe. Dlatego teraz jest dobry moment, by sprawdzić jak działa tryb sportowy, w który wyposażona jest duża część odbiorników znajdujących się w naszych domach. W tym tekście wyjaśnimy, co to jest tryb sportowy, do czego służy i czy w ogóle warto go używać.
Smartfony potrafią bardzo wiele. Niemal wszystkie dostępne dziś urządzenia mogą robić zdjęcia i to całkiem wysokiej jakości, niezależnie od tego, czy wykonujemy je „gdzieś w plenerze” pod wpływem impulsu, czy też jako element planu i w przemyślanej kompozycji. Dzięki telefonom wszyscy mamy niepowtarzalną szansę na to, by uchwycić ważne momenty naszego życia, a my w tym artykule podpowiadamy co zrobić, by te zdjęcia za każdym razem wychodziły jak najlepiej.
Windowsa używa w Polsce zdecydowana większość posiadaczy komputerów. Duża część z nich myśli, że dobrze zna swój system, tymczasem pozwala on na znacznie więcej, niż nam się często wydaje. Dobrym przykładem rzadko używanej, lecz niezwykle pomocnej funkcji jest narzędzie PowerToys Microsoftu, które tu omówimy. Pozwala ono korzystać z Windows w trybie eksperckim, z dodatkowymi, potężnymi narzędziami.
Serwisu Netflix nikomu nie trzeba przedstawiać. To bez wątpienia najczęściej wybierana platforma streamingowa na świecie. Dzięki Netflixowi ludzie na całym globie mogą oglądać dziesiątki seriali i filmów najróżniejszych gatunków, wyprodukowanych także na ich lokalnych rynkach. Przez coraz większy gąszcz tytułów ciężko się jednak przekopać, a działanie algorytmu „sugerującego” bywa niezbyt precyzyjne, w efekcie nie widzimy wielu ciekawych filmów. Jak to ominąć i zyskać bezpośredni dostęp do całej bazy produkcji? Trzeba użyć specjalnych kodów.
Nasz stary komputer/laptop z wolnym dyskiem HDD powoli dożywa swoich dni. Jedyne co nas powstrzymuje przed przesiadką na nowy z SSD, jest niechęć do odtwarzania wszystkich aplikacji, plików, przenoszenia danych i ponownego wprowadzania osobistych ustawień (pochodzących czasem z kilku lat). Zwykle zajmuje to wiele czasu i jest pracochłonne, do tego może się tak zdarzyć, że jakieś ważne pliki pominiemy. Na szczęście jest wyjście – to klonowanie dysku, procedura, która pozwoli przenieść wszystko, wraz z systemem w trakcie jednej operacji.
Aplikacje
Jak to zrobić?