Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Ilość danych lokalizacyjnych (i nie tylko), które udostępniamy niemal codziennie firmom takim jak Google, jest wprost ogromna. W przeszłości użytkownicy smartfonów z Androidem mogli mieć w związku z tym wiele obaw, na szczęście teraz giganci dostarczający oprogramowanie zapewniają lepsze funkcje prywatności, a te dają użytkownikom większą kontrolę nad ustawieniami śledzenia lokalizacji. W tym artykule przybliżymy różne kroki, za pomocą których zapewnimy sobie większą ochronę własnych danych.
Doradzamy jak szybko odzyskać cenne miejsce z dysków na komputerze z zainstalowanym systemem Windows. Może się to przydać, zwłaszcza że pojemność dostępnych SSD jest nadal dość ograniczona (szczególnie w relacji do cen tych urządzeń), a system z większą ilością wolnego miejsca działa po prostu lepiej. Wolne miejsce przyda się też na prywatne i ważne pliki.
Systemy z rodziny Windows mają szereg niezaprzeczalnych zalet, ale mają też wady. Od wersji 8 zarządzanie nimi odbywa się z kilku odseparowanych miejsc, co zwłaszcza bardziej zaawansowanym użytkownikom, którzy chcieliby mieć wszystkie ważne ustawienia pod ręką, może przeszkadzać. Na szczęście da się to w dość prosty sposób obejść i wszystkie kluczowe ustawienia systemu zgromadzić w jednym folderze. Jak? Uruchomić tryb God Mode.
W prawie każdym smartfonie z Androidem znajduje się (lub można ją tam zainstalować) klawiatura Gboard produkcji Google. Jest to standardowa aplikacja do pisania na wielu telefonach, a na niektórych występuje jako dodatkowa opcja (można ją pobrać nawet na iPhone’a). Ponieważ zwykle na domyślnych ustawieniach zapewnia bezproblemową, intuicyjną obsługę, to niewielu użytkowników zna jej wszystkie, bardziej ukryte możliwości. W tym tekście chcemy przybliżyć niektóre z tych bardziej przydatnych.
Smartfon z Androidem działa podobnie do komputera: codzienne użytkowanie, a zatem instalacja kolejnych aplikacji, zapisywanie zdjęć, filmów i wszelkich plików, powoduje, że zaczyna on z czasem działać wolniej, a bateria szybciej się wyczerpuje. To wcale nie musi oznaczać zużycia, czasem wystarczą proste zabiegi, by wszystko działało jak dawniej. W tym tekście omawiamy sposoby na to, by nasz telefon zawsze działał szybko i sprawnie.
Zaczyna się sezon świąteczno-noworoczny, w którym zwykle nie ma nas w pracy. Warto na ten czas, jeśli nie będziemy mieć dostępu do swojego konta pocztowego, ustawić automatyczną wiadomość o naszej nieobecności, dzięki której poinformujemy nadawców, że jesteśmy poza zasięgiem i nie możemy natychmiast udzielić odpowiedzi. Działa to tak, że w momencie, gdy ktoś wyśle do nas wiadomość (a nas nie będzie w biurze), otrzyma automatyczną odpowiedź informującą, iż jesteśmy niedostępni.
Ponieważ smartfon to urządzenie, z którym prawie się nie rozstajemy, dobrze by było, aby jak najlepiej dopasować go do własnych potrzeb. Korzystanie z niego sprawi nam wówczas nie tylko więcej przyjemności, ale będzie też bardziej produktywne. W tym tekście pokażemy kilka sposobów na to, jak najlepiej dopasować telefon do tego, by sprostał naszym wymaganiom.
Niektóre modele telefonów z Androidem są wyposażone w coś, co ich producenci najczęściej nazywają „trybem wysokiej wydajności”. Został on przez nich zaprojektowany w celu usprawnienia działania gier lub innych programów, które od smartfona wymagają maksimum mocy. Czym dokładnie jest ów tryb i czy w ogóle warto go używać, wyjaśniamy w tym artykule.
Nie ma znaczenia, czy jesteś nowym użytkownikiem Gmaila, czy korzystasz z niego od lat, program ten potrafi każdego bardzo zaskoczyć swoimi rozbudowanymi możliwościami. Prócz podstaw - czyli zwykłego wysyłania i odbierania maili, aplikacja ta ma wbudowany szereg funkcji, które nie są powszechnie znane, ale mogą bardzo usprawnić korzystanie z poczty. Oto pięć najciekawszych, ale ukrytych funkcji Gmaila.
Instagram to serwis społecznościowy, który obecnie przeżywa swój ogromny rozkwit, jednak wielu analityków wróży mu jeszcze bardziej świetlaną przyszłość. Błyskawicznie zdobywa nowych użytkowników, dla wielu z nich stał się wręcz podstawowym miejscem aktywności w sieci. Osobom, które dopiero założyły w nim konta może być jednak trudno połapać się w jego licznych (poza prostym udostępnianiem zdjęć i filmów) funkcjach, dlatego przygotowaliśmy poradnik z kilkoma najciekawszymi sztuczkami.
AGD
Jak to zrobić?
Gadżety
Tech