Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Komputery Mac, które jeszcze kilka lat temu uchodziły – zwłaszcza w Polsce - za drogi sprzęt kierowany wyłącznie do profesjonalistów, coraz częściej zaczynają trafiać pod strzechy. Zyskują sympatię użytkowników minimalistycznym a zarazem bardzo estetycznym designem, a przede wszystkim wygodą przy pracy i codziennym korzystaniu. Przejście z Windows na macOS, które rozważa dziś wiele osób, wymaga jednak posiadania pewnej wiedzy, która to ułatwi. Są to bowiem systemy bardzo odmienne od siebie.
Komputery stacjonarne oraz laptopy są coraz bardziej wydajne – producenci chwalą się ich ogromną mocą i możliwościami. Wysokie zegary procesorów ładnie wyglądają marketingowo, zachęcają do kupna i używania w bardzo wymagającym środowisku gier i aplikacji. Tymczasem niektórzy z nas zamiast wzrostu mocy doświadczają czegoś przeciwnego i to na w miarę nowych maszynach, zwłaszcza w trakcie upałów. Dlaczego tak się dzieje?
Internet to dziś jedno z najważniejszych mediów w domu, traktowany na równi z prądem czy ogrzewaniem. Jego sprawne działanie bez zakłóceń jest warunkiem komfortu, efektywnej pracy i dobrej rozrywki. Niestety nie zawsze jest to możliwe – duży dom lub mieszkanie, zakłócenia powodowane przez grube ściany powodują degradację sygnału i w efekcie kłopoty z siecią w pomieszczeniach oddalonych od routera. W tym tekście przedstawimy sposób na to, jak sobie z tym poradzić i cieszyć się niezakłóconą pracą Wi-Fi w całym domu.
Wydawałoby się, że w dobie kolorowych wyświetlaczy LCD czy OLED taka technologia jak e-ink, zwana też e-papierem nie ma racji bytu. W końcu na błyszczących, jasnych ekranach tabletów z pozoru wszystko widać idealnie. Tymczasem urządzenia z e-inkiem nie tylko nie tracą, ale wręcz zyskują na popularności, pojawiają się też nowe zastosowywania, na przykład w smartwatchach. Oto nasz krótki przewodnik po technologii e-ink.
Przesiadka z komputera z Windows na sprzęt z systemem macOS, czyli na iMaca lub Macbooka niże być dość trudna, zwłaszcza dla osób, które nigdy nie korzystały z komputerów Apple. Dzieje się tak za sprawą innej filozofii systemu, ale też podstawowych rzeczy, takich jak układ klawiatury czy nazwy klawiszy. Nieco inne są też przydatne w codziennej pracy kombinacje funkcyjne. W tym tekście je przybliżymy.
Telefony komórkowe służą do dzwonienia i surfowania po internecie. Przeglądamy na nich serwisy społecznościowe, gawędzimy z rodziną i znajomymi za pomocą komunikatorów. Mało kto jednak wie, że prawie każde tego typu urządzenie posiada szereg przydatnych i bardzo ciekawych – ale na co dzień ukrytych funkcji. Większość urządzeń na rynku działa pod kontrolą Androida – dlatego w pierwszym tekście na ten temat pokażemy ciekawostki związane z urządzeniami z tym systemem.
Radio w internecie to jeden z ciekawszych wynalazków ostatnich lat. Dzięki sieci mamy od razu dostęp do setek rozgłośni z całego świata, co w klasycznej radiofonii, ze względu na ograniczony zasięg nie byłoby w ogóle możliwe, dostajemy też – już na wstępie – często znacznie lepszą jakość niż to do czego przyzwyczailiśmy się w zwykłym radio. W tym artykule wyjaśnimy jak słuchać radia internetowego w domu oraz czy i jaki sprzęt będzie nam do tego potrzebny.
HDMI czy DisplayPort - który standard złącza wideo wybrać? Choć najważniejszym elementem decydującym o jakości pracy i rozrywki na komputerze jest przede wszystkim karta graficzna i jej możliwości, a następnie moc procesora, zaraz za nimi znajduje się jakość kabli użytych do transmisji obrazu i dźwięku. Najpopularniejsze są obecnie standardy HDMI i DisplayPort. Czym się one od siebie różnią? Wyjaśniamy.
Standard Wi-Fi jest dziś najpowszechniejszym sposobem łączenia się z siecią internetową. Korzystamy z niego zarówno w domach, gdyż umożliwia bezprzewodowe podłączenie kilku urządzeń do jednego źródła internetu, jak i w miejscach publicznych (hot spoty). Sieć nie zawsze jednak działa dobrze, także nasze urządzenia często odmawiają współpracy i nie chcą się łączyć z internetem. Oto najczęstsze przypadki i sposoby jak sobie z nimi radzić.
Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez komputera. Jest wręcz niezbędny w wielu sytuacjach, tymczasem jest to urządzenie ulegające awariom tak samo, jak każdy sprzęt elektroniczny. Tym bardziej narażonym na nieoczekiwaną odmowę posłuszeństwa i utratę ważnych plików, jeśli nieodpowiednio o niego dbamy. Co zatem należy robić, by zapewnić naszemu sprzętowi lata bezawaryjnej pracy z maksymalną wydajnością? Doradzamy.
Jak to zrobić?
Audio
AGD