Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Bywa, że na dyskach przenośnych trzymamy wrażliwe dane. Jeśli nie chcemy by wpadły w niepowołane ręce warto je trwale i bezpiecznie usuwać z urządzenia. Niestety zwykłe przenoszenie do kosza zwalnia miejsce, ale nie oczyszcza, co powoduje, ze nadal można odzyskać poprzednią zawartość.Oto trochę bardziej zaawansowane, ale lecz wciąż łatwe i praktyczne metody trwałego wymazywania danych.
Na dyskach twardych naszych komputerów przechowujemy wiele danych – od prywatnych albumów ze zdjęciami z wakacji, po bardzo ważne dokumenty z biura czy dotyczące na przykład spraw finansowych. Wszystko jest dobrze, dopóki nie wydarzy się jakaś awaria lub nastąpi zdarzenie, które spowoduje uszkodzenie nośnika. Wówczas możemy utracić dostęp do plików, na których nam zależy. Czasem to być albo nie być małej firmy, albo poważne kłopoty w domowych rachunkach, dlatego w takich sytuacjach często popadamy w panikę.
Dzisiejsze niespokojne czasy to pole wzmożonej aktywności cyberprzestępców. Ich zadaniem (a pracują często na zlecenie wrogich rządów) jest destabilizacja internetu, ataki na strony internetowe. Celem — często zmasowanych — operacji jest też bankowość internetowa, oficjalne serwisy rządowe, ale też i komputery zwykłych ludzi. Wszystko to ma wywołać panikę i zastraszyć opinię publiczną. By móc z tym walczyć, owe zagrożenia należy najpierw umieć rozpoznać. Oto główne metody działania tego typu hakerów.
Sprzedawcy sprzętu AGD coraz częściej eksponują na wystawionym przez siebie towarze etykiety pokazujące klasę energetyczną urządzenia. Ma to nas, klientów zachęcić do wybierania urządzeń energooszczędnych, a przez to tańszych w eksploatacji. Z pozoru sprawa wydaje się prosta - teoretycznie sprzęt zużywający mniej prądu jest zawsze lepszym zakupem. Pytanie jednak brzmi czy teoria pokrywa się z praktyką i czy zawsze się to opłaca? Okazuje się, że nie.
Prawie wszystkie sprzedawane dziś na rynku telewizory to nie tylko zwykłe ekrany wyświetlające obraz. To już komputery - z własnym procesorem, zaawansowanym systemem operacyjnym i funkcjami, które umożliwiają użytkownikowi dużo więcej niż tylko bierne oglądanie filmów czy seriali. Czołowi producenci zadbali o to, by ich urządzenia stały się prawdziwymi centrami domowej rozrywki: można na nich instalować - tak jak na smartfonie - aplikacje i programy, przeglądać internet, korzystać z czatów, komunikatorów, poczty e-mail a nawet sterować pozostałymi urządzeniami w domu. W tym tekście wyjaśniamy, czym różnią się systemy operacyjne poszczególnych telewizorów, jakie są naprawdę "smart" i który najlepiej wybrać.
Masz internet za który słono płacisz, a sieć działa wolno? Realne parametry usługi – szybkość pobierania lub wysyłania plików – są niższe niż te wynikające z umowy? Skorzystaj z certyfikowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej bezpłatnego narzędzia PRO Speedtest, które zmierzy faktyczną szybkość twojego łącza i będzie podstawą do złożenia skutecznej reklamacji.
Żyjemy w czasach, w których Internet jest nam potrzebny niemal tak samo jak powietrze. Namiętnie korzystamy ze stale podłączonych do niego smartfonów, komputerów, telewizora, a wkrótce także lodówki a nawet pralki. Wszystko to wymaga stałego i wydajnego połączenia z siecią. W domu takie okno na świat zapewnia nam odpowiednio skonfigurowany router Wi-Fi, który często korzysta z możliwości superszybkiego łącza światłowodowego - jeśli posiadamy dobrego dostawcę sygnału. Co zrobić, by jakość połączenia była w całym domu tak samo dobra? Oto kilka przydatnych porad.
Dyski SSD na dobre wkroczyły do komputerowego mainstreamu. Coraz szybciej wypierają tradycyjne, talerzowe nośniki HDD i nie ma się czemu dziwić - są od nich zdecydowanie wydajniejsze i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie inne czynniki zewnętrzne. Czym się kierować przy zakupie nowego dysku? Oto garść przydatnych informacji.
Wielu z nas ma przed zakupem dylemat: jaki telewizor wybrać. W sklepach promocji nie brakuje, jednak w gąszczu ofert, zachęt sprzedawców, ciężko wybrać coś, z czego naprawdę będziemy zadowoleni. Przy okazji dobrze jest też nie przepłacić za funkcje, których pewnie nigdy nie użyjemy. Oto poradnik, czym się kierować przy wyborze nowego sprzętu.
AGD
Gadżety
Tech
Jak to zrobić?