Najnowsze technologie
Popularny wśród użytkowników sprzętu Apple, umożliwiający wideorozmowy komunikator FaceTime zostanie udostępniony w wersjach na Windows oraz telefony z androidem, otrzyma także nowe funkcje.
Należący do Chińczyków TikTok zaktualizował swoją politykę prywatności wprowadzając tam zapisy, które pozwolą mu w przyszłości rejestrować ważne dane użytkowników. Wygląda na to, że aplikacja będzie mogła od teraz zbierać nowe rodzaje informacji biometrycznych, w tym skany twarzy a także próbki głosu swoich użytkowników.
Deweloperzy odpowiedzialni za przeglądarki Google Chrome, Apple Safari, Mozilla Firefox i Microsoft Edge połączyli siły, aby wypracować wspólny system tworzenia rozszerzeń do swoich aplikacji. Ma to wyeliminować chaos na tym polu i ułatwić użytkownikom korzystanie z dodatków do popularnych przeglądarek.
Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet IE z Hiszpanii wykazało, że większość Europejczyków nie miałaby nic przeciw temu, gdyby politycy zostali zastąpieni przez algorytmy sztucznej inteligencji.
Niegdyś największy serwis społecznościowy w Polsce, w rekordowym okresie przyciągający nawet więcej użytkowników niż wyszukiwarka Google, ostatecznie kończy działalność. Nasza Klasa, która była jednym z największych i najbardziej błyskotliwych sukcesów w polskiej sieci, nie wytrzymała jednak próby czasu i 27 lipca znika z rynku.
Aerion Supersonic, firma która planowała zbudować ciche odrzutowce biznesowe, które latałyby dwa razy szybciej niż większość samolotów komercyjnych, ostatecznie kończy działalność. Aerion, który miał wsparcie Boeinga, poinformował właśnie, że nie jest w stanie zebrać funduszy wystarczających na budowę swojego naddźwiękowego odrzutowca AS2.
Firma Google ma zupełnie nowy pomysł na wideorozmowy. Zamiast płaskiego obrazka z wyświetlacza smartfonu mielibyśmy do dyspozycji naturalnej wielkości hologram osoby, z którą prowadzimy rozmowę. Technologia rodem z filmów science-fiction.
Budząca spore zainteresowanie, stworzona w Polsce wyszukiwarka zdjęć twarzy w internecie PimEyes, stała się obiektem poważnej krytyki ze strony organizacji obrońców prywatności. Narzędzie, które miało służyć do tego, by każdy mógł sprawdzić, czy zdjęcia jego twarzy nie są wykorzystywane bez jego zgody w sieci - na przykład przez stalkerów, zaczęło być wykorzystywane – zdaniem krytyków – także przez samych cyberprzestępców.
Zapowiedzi miały miejsce już kilka miesięcy temu, termin wprowadzenia modyfikacji przekładano, ale teraz ostatecznie należący do Facebooka WhatsApp zmieni swój regulamin. Na zaakceptowanie zmian użytkownicy będą mieli czas do 15 maja, kiedy to nastąpi formalne wdrożenie nowej polityki prywatności.
Facebook ogłosił właśnie, że testuje nową funkcję, której celem jest skłonienie użytkowników, by przeczytali artykuły, którymi chcą się dzielić z innymi. Ma to między innymi zapobiec szerzeniu dezinformacji w sieci.
Jak to zrobić?
Audio
Hi-Fi/Audio