Przegląd najnowszych telewizorów i sprzętu wideo
Rozważacie zakup używanego telewizora, ale nie wiecie, na co zwrócić szczególną uwagę? Wiele osób decyduje się na taki wybór, aby zaoszczędzić na wydatku, jednak niesprawdzony sprzęt może przynieść więcej problemów niż korzyści. W naszym artykule podpowiadamy, jakie aspekty warto brać pod uwagę, aby uniknąć rozczarowania i cieszyć się wysoką jakością obrazu oraz długą żywotnością urządzenia. Sprawdźcie nasze wskazówki i dokonajcie mądrego wyboru.
Ekrany o rozdzielczości 8K to najnowszy trend w świecie technologii ekranów, w sklepach można znaleźć coraz więcej telewizorów z takimi matrycami. Co to oznacza dla użytkowników i czy warto zainteresować się tą innowacją? W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam podstawowe informacje na temat 8K, jego zalet i wad, oraz odpowiedzieć na pytanie, czy to technologia przyszłości, czy tylko chwilowa moda.
Współczesne telewizory są wyposażone w coraz więcej funkcji mających tylko jedno zadanie – poprawić jakość wyświetlanego obrazu a tym samym ulepszyć wrażenia wizualne (i dźwiękowe) odbiorców podczas oglądania treści wyświetlanych na telewizorze. Do funkcji lepiej znanych, takich jak HDR10 coraz częściej dołącza inna – Dolby Vision. Czym jest, na czym polega i jak działa, wyjaśniamy w tym artykule.
Manta wprowadziła na rynek telewizory wyposażone w system WebOS od LG, co sprawia, że mogą one śmiało konkurować z modelami z wyższych półek innych producentów. Mamy tu połączenie zalet znanej polskiej marki z oprogramowaniem LG, które znalazło zastosowanie w serii Manta LUW121D. Dla użytkowników oznacza to szereg korzyści: obraz 4K z dużą ilością szczegółów, niezawodne funkcje smart, stabilną pracę telewizora oraz dostęp do setek aplikacji ze sklepu LG. Jak finalnie wypadło połączenie systemu koreańskiego giganta z telewizorami Manta, omawiamy w tej recenzji.
Technologie LCD i OLED rozpowszechniły się już na tyle, że niemal wszyscy użytkownicy, ale także osoby planujące zakup nowego telewizora już o nich słyszeli. Tymczasem branża elektroniczna nie próżnuje i cały czas opracowywane są rozwiązania nowe, mające jeszcze poprawić wizualną jakość tego, co możemy oglądać na domowych ekranach. Jednymi z takich nowinek są ekrany Mini i MicroLED, w tym artykule wyjaśnimy co to za technologia i czym się od siebie różnią.
Philips TV & Sound pokazał nowy model telewizora wyposażonego w ekran OLED, o nazwie OLED706. Sprzęt ten jest wyposażony w procesor P5, matrycę o odświeżaniu 120 Hz oraz złącza HDMI 2.1. Dodatkowo znajdziemy tam trójstronny system Ambilight, Smart TV w oparciu o Androida 10 oraz niezły system dźwiękowy o mocy 50W. Atutem jest tu jednak przede wszystkim niewygórowana jak na OLEDy cena.
Marka Philips TV & Sound zaoferuje użytkownikom kolejną generację popularnej serii TV o nazwie Performance. Na polski rynek trafiają modele Philips 8506, Philips 8536 oraz Philips 8546, w których wprowadzono kilka nowych rozwiązań.
Coraz więcej telewizorów ze średniej i wyższej półki posiada funkcję HDR. Ale co to właściwie znaczy i jakie konkretnie korzyści daje podczas oglądania wyjaśnimy w tym artykule. A jest to technologia ważna, ponieważ sprzęt w nią wyposażony oferuje znacznie lepszą jakość obrazu niż tradycyjne telewizory.
W wielu domach znajdują się starsze telewizory, które nie posiadają funkcji smart, albo są pierwszymi „inteligentnymi” wersjami, jakie już dawno się zdezaktualizowały i nie otrzymują nowych usprawnień. Tymczasem mimo nieposiadania nowoczesnych funkcji dodatkowych, ich wyświetlacze ciągle działają bardzo dobrze i trochę szkoda się ich pozbywać. Takie telewizory mogą otrzymać drugie życie — wystarczy jeden mały gadżet.
Na rynek trafiają właśnie nowe telewizory Philips PUS9435 oraz Philips PUS9235, które w zamierzeniach producenta mają być połączeniem obrazu 4K Ultra HD ze wyróżniającym się brzmieniem, którego jakość gwarantuje zintegrowany soundbar stworzony przez Bowers & Wilkins. Dzięki temu obie serie TV pod względem wizualnym i dźwiękowym mają zapewnić niemal kinowe wrażenia podczas seansów. Bez kompromisów i bez konieczności inwestowania w dodatkowy system audio.
Jak to zrobić?
Audio
AGD