Czwartek , 11 Sierpień 2022

Blender ErgoMixx MS6CB61V5 marki Bosch - nasza recenzja

   25.11.2020
Od kilku dni w testujemy wszechstronny blender - ErgoMixx MS6CB61V5 marki Bosch, wyposażony w bardzo przydatną w przechowywaniu jedzenia funkcję pakowania próżniowego, która pozwala zachować świeżość wielu produktów i całych potraw przez czas znacznie dłuższy niż przy standardowym trzymaniu w lodówce. Jak wypadły te testy? Oto wrażenia.
Blender posiada specjalną końcówkę do odsysania powietrza i pakowania próżniowego

Redakcja HotGear miała ostatnio sposobność przetestowania blendera ręcznego marki Bosch, który prócz typowych funkcji miksowania i rozdrabniania, wyposażony został w funkcję przechowywania próżniowego. Za sprawą dołączonej do zestawu końcówki odpompowującej powietrze można – zapakowane w dołączone pojemniki i specjalne elastyczne torebki – łatwo przechowywać dowolne produkty spożywcze dużo dłużej (Bosch zapewnia, ze 2x dłużej) niż gdybyśmy tylko trzymali je w chłodziarce.

Co w komplecie z blenderem?

Zestaw Bosch ErgoMixx MS6CB61V5, prócz samego blendera o mocy 1000 W składa się z:

 • noża z czterema ostrzami QuatroBlade,
 • rozdrabniacza,
 • pojemnika do miksowania z miarką,
 • końcówki do ubijania,
 • pompki próżniowej,
 • pojemnika próżniowego z tritanu, czyli wytrzymałego plastiku o pojemności 1 l,
 • zestawu 6 worków wielokrotnego użytku do pakowania próżniowego. 3 x 1,2 l oraz 3 x 3,8 l.

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 - komplet

Już na etapie unboxingu cały zestaw z blenderem włącznie robią wrażenie solidnego i trwałego. Konstrukcja korpusu (rękojeści) jest ergonomiczna i funkcjonalna. Część w której znajduje się silnik producent wykonał mocnego, czarnego plastiku, natomiast uchwyt fakturą przypomina gumę, dzięki czemu lepiej trzyma się ręki.

Całość jest wręcz smukła i  kompaktowa – zwłaszcza w porównaniu do innych blenderów o podobnej mocy, które bywaja masywniejsze. Przełącznik prędkości (posiadający 12 ustawień) znajduje się na szczycie, pod nim, od na przedniej części rękojeści znalazły swoje miejsce przyciski start oraz turbo.

Imponująca jest też liczba akcesoriów które znajdziemy w zestawie wraz z blenderem – jest tu wysokie naczynie do blendowania, noże, ubijaczka, klasyczny rozdrabniacz oraz wspomniany wcześniej pojemnik oraz worki do pakowania próżniowego.

Uwagę HotGear zwróciła jednak najmocniej dołączona pompa odsysająca powietrze i dodatki składające się na „system próżniowy”. Najczęściej jedyną funkcją blendera jest miksowanie, natomiast w przypadku Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 otrzymujemy wielofunkcyjne urządzenie do długotrwałego, próżniowego przechowywania żywności.

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 - noże

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 – użytkowanie

Bosch ErgoMixx  to nie tylko sprzęt wszechstronny, dopracowany ale i funkcjonalny. Nie jest to bezprzewodowy gadżet, ale pełnoprawny blender zasilany z gniazdka sieciowego (kabel długości 1,4 m), z mocnym, 1000 W silnikiem, który dzięki zapasowi mocy natychmiast rozdrabnia i miksuje nawet najtwardsze składniki (od lodu po twarde orzechy). A przy okazji jest lekki i nie obciąża rąk, co może mieć znaczenie dla użytkowników płci pięknej.

Warto zwrócić uwagę na mechanizm łączenia blendera z końcówkami. Dzięki specjalnemu zaczepowi trzymają się one bardzo stabilnie i mocno, nie tylko „na wcisk” ale znacznie pewniej, gdyż Bosch stworzył mechanizm blokujący przypadkowe rozłączenie. By zdjąć końcówkę, wystarczy użyć specjalnego przycisku na obudowie, nie trzeba się siłować gdyż wychodzi ona natychmiast i gładko

Dołączone do blendera końcówki oraz pojemniki są bardzo estetyczne i mają sporą wytrzymałość. Główna końcówka z nożami mająca długość ok. 21 cm wykonana jest ze stali nierdzewnej a same noże z trwałej stali szlachetnej. Co istotne, wszystkie znajdujące się w zestawie końcówki można bez obaw myć w zmywarce.

Dodatkowo stopa końcówki z nożami ma taki kształt, że podczas blendowania nie ma efektu zasysania jej do dna naczynia, oraz nic też nie bryzga na zewnątrz.

Prócz samych końcówek, razem z blenderem Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 otrzymujemy w zestawie estetyczne pojemniki. Pierwszy o pojemności 0,6 litra z miarką po boku (do blendowania), drugi o objętości 1 l – do próżniowego przechowywania żywności. Ten ostatni pojemnik jest wykonany ze specjalnie wzmocnionego tworzywa sztucznego – posiada ścianki o grubości ok. 5 mm – co zapewnia mu odporność na tworzące się w środku podciśnienie . Brzeg pokrywy uszczelnia gumowa obwódka gwarantująca mocne zamknięcie. Sama pokrywa jest mocowana za pomocą zacisków po bokach. W środku znajduje się gniazdo pompy próżniowej, obok mały czerwony wskaźnik sygnalizuje pełne odessanie powietrza

Wokół gniazda próżniowego większego pojemnika, Bosch umieścił dwa obrotowe pierścienie, na których można ustawić datę pakowania produktów. Przydaje się to w kontrolowaniu czasu ich potencjalnej przydatności do spożycia.

Obok uniwersalnych pojemników w zestawie znajduje się też miska z własnym osprzętem rozdrabniacza oraz dodatkową pokrywą. Jej cechą charakterystyczną są trzy przyssawki na spodzie, dzięki którym łatwo przytwierdzić ją do blatu. Niewielkie rozmiary tego naczynia sprawiają, że najlepiej nadaje się ono do miksowania mniejszych porcji dla 1, góra 2 osób.

Codzienne korzystanie z blendera Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 jest łatwe, wygodne i co najważniejsze efektywne. Urządzenie dobrze trzyma się dłoni, jest bardzo wydajne i sprawnie wykonuje kolejne zadania. Bosch wyposażył je w 12 ustawień prędkości obrotowej oraz tryb Turbo, dzięki któremu możemy szybko – za pomocą jednego przycisku - przyspieszyć blender do najszybszych obrotów.

Na najniższych ustawieniach silnika łatwo rozdrobnimy i zmieszamy zarówno ugotowane jak i surowe, miękkie warzywa, na średnich warzywa twardsze, a na wysokich twardą cebulę, seler i marchew, a także orzechy oraz kostki lodu, mrożone owoce lub np. bryły zmrożonego soku.

Próżniowe pakowanie jedzenia

Bardzo ważną i jednocześnie przydatną funkcją blendera Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 jest przywoływana od początku funkcja pakowania próżniowego. Dzięki niej możliwe jest wydatne (nawet 2x)  przedłużenie świeżości produktów bez utraty wyglądu, smaku i wartości odżywczych.

Do Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 otrzymujemy litrowy pojemnik próżniowy z wytrzymałego materiału plus 6 wielorazowych woreczków w dwóch rozmiarach - 3 x 1,2 i 3 x 3,8 litra.

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5  - pojemniki i worki do pakowania próżniowego

W dużym skrócie - pakowanie próżniowe sprowadza się do wyssania powietrza z pojemnika lub woreczka próżniowego w którym przetrzymujemy jedzenie lub półprodukty spożywcze. W takim opakowaniu powstaje podciśnienie, a brak dostępu tlenu spowalnia wszystkie procesy utraty świeżości. Co ważne, w zestawie z blenderem Bosch otrzymujemy kilka elastycznych torebek o różnej pojemności wielokrotnego użytku do pakowania próżniowego + duży pojemnik na większe porcje.

Przechowywanie próżniowe żywności to dobry sposób na ograniczenie jej marnowania. Przynosi też oszczędność czasu - da się bowiem zawczasu przygotować kilka porcji więcej, bez ryzyka, że wszystko szybko straci świeżość.

Pakowanie próżniowe da się też wykorzystać w przygotowywaniu niektórych potraw. Chodzi tu przede wszystkim marynowanie mięsa. W opakowaniu próżniowym po odessaniu powietrza marynata lepiej wnika w mięso, wydatnie zwiększając końcową wyrazistość smaku dania.

Bardzo dobre efekty daje też mrożenie jedzenia w opakowaniach próżniowych. Zawartość naczyń oraz woreczków z odessanym powietrzem, przechowywanych w niskich temperaturach zamrażarki lepiej zatrzymuje naturalną wilgoć.

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 - pakowanie próżniowe z użyciem worka elestycznego

Warto podkreślić, że Bosch deklaruje, iż naczynia oraz woreczki próżniowe wyprodukowane dla tego blendera są wykonane z materiału nie zawierającego BPA (wewnętrznej powłoki wielu spotykanych w sprzedaży pojemników). Biorąc pod uwagę, że część naukowców uważa, iż masowe stosowanie BPA w produkcji opakowań jest jednym z czynników zwiększających ryzyko cukrzycy i otyłości, mamy tu do czynienia ze sprzętem w pełni bezpiecznym dla zdrowia użytkowników.

Same elastyczne woreczki są niezwykle uniwersalne. Można ich użyć nie tylko do przechowywania, ale też do gotowania typu sous vide, a także z wykorzystaniem kuchenki mikrofalowej. Są łatwe otwieraniu i zamykaniu, po użyciu łatwo je myć w zmywarce.

Podsumowanie

Bosch ErgoMixx MS6CB61V5 to bardzo dobry, pomysłowy blender, który potrafi nie tylko sprawnie i szybko miksować najróżniejsze produkty spożywcze, ale też próżniowo pakować jedzenie w dołączonym pojemniku i kilku woreczkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu to co przygotujemy z pomocą blendera, możemy przechowywać bez utraty jakości przynajmniej 2x dłużej niż bez jego pomocy.

Sam blender jest wykonany solidnie, łatwy w obsłudze. Jego końcówki miksujące i rozdrabniające łatwo poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, do których ich użyto.

Pozytywną ocenę tego sprzętu wzmacnia to, że jest on cichy, lekki i zaprojektowany z uwzględnieniem ergonomii. Dzięki temu jest to przyjazny użytkownikowi produkt za który warto zapłacić cenę ok. 399 zł.

Zalety

 • bogactwo zastosowań: mieszanie, rozdrabnianie, siekanie, ubijanie,
 • przydatne akcesoria w zestawie,
 • prosty montaż,
 • dobra jakość wykonania, estetyka
 • ergonomiczna obudowa,
 • niski poziom hałasu,
 • system próżniowy,
 • wysoka moc.

Wady

 • trzeba przerywać pracę by zmienić obroty bez użycia Turbo.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane