Przygotowanie do pracy
Jak wczeÅ›niej wspomniaÅ‚em, na poczÄ…tku, zanim jeszcze zaczÄ…Å‚em korzystać z tego urzÄ…dzenia, byÅ‚em nastawiony bardzo sceptycznie. Po pierwsze, dużą rolÄ™ odgrywaÅ‚a tu stosunkowo wysoka cena, po drugie nie wierzyÅ‚em w to, że ktokolwiek jest w stanie wyprodukować maszynÄ™, która czyni codzienne prasowanie wygodnym. W miarÄ™ użytkowania zaczÄ…Å‚em siÄ™ jednak – poznajÄ…c kolejne funkcje urzÄ…dzenia – przekonywać, że byÅ‚em w bÅ‚Ä™dzie.
Samo przygotowanie zestawu Laurastar S do pracy jest bardzo proste i czytelnie opisane w instrukcji obsÅ‚ugi (również w jÄ™zyku polskim).
CzynnoÅ›ci obsÅ‚ugowe sprowadzajÄ… siÄ™ do napeÅ‚nienia filtra wody doÅ‚Ä…czonym w opakowaniu granulatem odkamieniajÄ…cym i wypeÅ‚nieniu zbiornika z wodÄ… (producent rekomenduje używanie kranówki). Ważne jest, aby przed startem urzÄ…dzenia pojemnik na wodÄ™ byÅ‚ już wypeÅ‚niony pÅ‚ynem.
Po włączeniu słychać, jak pompka przepompowuje wodę do generatora pary i po kilkudziesięciu sekundach urządzenie jest gotowe do pracy (co sygnalizują kontrolki na panelu sterowania oraz na żelazku).
Prasowanie
Co tu dużo mówić, prasowanie za pomocÄ… systemu Laurastar S jest banalnie proste, skuteczne i ekstremalnie szybkie. Producent stosuje w swoich urzÄ…dzeniach unikalnÄ… technologiÄ™ suchej pary (jest to jedyne żelazko na rynku z takÄ… technologiÄ…), która wzmacnia efekty dziaÅ‚ania samego żelazka. Gdy prasujemy na przykÅ‚ad koszulÄ™, wystarczy kilka ruchów po powierzchni (najczęściej tylko dwa, jeden ruch w przód z wyrzutem pary i jeden ruch w tyÅ‚ samÄ… stopÄ…) by powierzchnia staÅ‚a siÄ™ idealnie gÅ‚adka.
Każdy, kto kiedykolwiek używaÅ‚ profesjonalnego żelazka na parÄ™ wie, że prasuje ono lepiej niż jakiekolwiek inne, nawet najdroższe żelazka tradycyjne (używajÄ…ce tylko ciepÅ‚a). Tymczasem testowany przeze mnie zestaw byÅ‚ pod tym wzglÄ™dem nawet lepszy, można powiedzieć że niemal perfekcyjny. Praktycznie każda tkanina jest prostowana przez automatycznie regulowany strumieÅ„ pary niemal natychmiast. Przy niektórych ubraniach – np. w przypadku garniturów – wystarcza jedynie zbliżenie strumienia pary do wiszÄ…cej na wieszaku marynarki, by wyprostować jej powierzchniÄ™ praktycznie bez dotykania.
W czasie prasowania bardzo przydawaÅ‚ siÄ™ wbudowany w deskÄ™ wentylator. PrawdÄ™ mówiÄ…c nie wiem, jak po doÅ›wiadczeniu z tak ciekawym i skutecznym rozwiÄ…zaniem technicznym w ogóle wrócÄ™ do swojego starego, archaicznego z nowej perspektywy żelazka i zwykÅ‚ej deski. PrzepÅ‚yw powietrza z jednej strony zapobiegaÅ‚ tworzeniu siÄ™ zagnieceÅ„ (zwÅ‚aszcza w przypadku prasowania delikatnych tkanin), z drugiej para byÅ‚a wciÄ…gana i wyrzucana z drugiej strony urzÄ…dzenia, co uÅ‚atwiaÅ‚o samÄ… czynność, zwÅ‚aszcza, gdy tej pary byÅ‚o potrzeba wiÄ™cej.
Zasysanie powietrza przez deskÄ™ dawaÅ‚o też jeszcze jednÄ… wÅ‚aÅ›ciwość. Np. przy prasowaniu spodni wystarczyÅ‚o je zÅ‚ożyć do siebie i wygÅ‚adzać z jednej strony, a ciÄ…g powietrza i pary powodowaÅ‚, że druga strona, ta w trakcie prasowania przylegajÄ…ca do deski, prasowaÅ‚a siÄ™ wówczas sama. ZresztÄ… w ogóle przy prasowaniu cieÅ„szych materiaÅ‚ów, np. podkoszulek czy t-shirtów udawaÅ‚o mi siÄ™ je prostować „hurtowo”, po kilka warstw leżących jedna na drugiej. Para i podciÅ›nienie zaÅ‚atwiaÅ‚y sprawÄ™ za mnie.
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE