Google to znana i lubiana wyszukiwarka o tej samej nazwie, aplikacja Mapy, YouTube, poczta Gmail – z tych programów i usług korzystamy w zasadzie codziennie. Są jeszcze jednak i inne programy tego samego autorstwa, co prawda mniej znane, ale którymi warto się bardziej zainteresować, gdyż można ich używać w codziennych zadaniach i hobby. Mogą się dla wielu użytkowników okazać niezwykle przydatne i pomocne zwiększając naszą produktywność, rozwijając zainteresowania, a przy okazji oszczędzając sporo czasu.
Lista zadań Google
To aplikacja, która pozwala w czytelny i pomocny sposób wypunktować listę ważnych rzeczy do zrobienia. Do każdej takiej listy można łatwo przypisać różne zadania związane z dowolnym projektem lub czynnością. Generalnie to program najbardziej przydatny dla profesjonalistów i freelancerów, którym trudno się odnaleźć w mnogości projektów, ale skorzystają z jego możliwości także i zwykli, lecz zapracowani ludzie potrzebujący jednego miejsca, w którym uporządkują wszystkie rzeczy, jakie muszą danego dnia (lub w innym okresie) wykonać, w tym sprawunków, prac domowych, zakupów dla dzieci i wielu innych.
Jedną z najprzydatniejszych funkcji Listy zadań Google jest możliwość dodawania zadań cyklicznych. Będzie to świetny przypominacz na temat działań, które powinniśmy podejmować regularnie w odstępach codziennych, tygodniowych, półtygodniowych lub miesięcznych.
Lista zadań Google — aplikacja
Obiektyw Google
Obiektyw Google to program przypominający standardową aplikację aparatu foto ze smartfona, ale wyposażony w kilka bardzo przydatnych funkcji dodatkowych. Dzięki niemu można „wygooglować” (znaleźć informacje na jego temat) z pomocą obiektywu kamery dowolny obiekt, znak lub etykietę, którą spotkaliśmy na ulicy, w sklepie lub lokalu, a nawet natychmiast, na żywo przetłumaczyć ujrzany, obcy tekst na język polski.
Obiektyw Google najlepiej sprawdzi się jako aplikacja wycieczkowa do zabrania na wypad do innego miasta, za granicę, na rower czy do Zoo (gdzie rozpozna zwierzęta). Przyda się też w muzeum, bibliotece. Wystarczy nakierować obiektyw aparatu na dowolne miejsce lub obiekt i błyskawicznie wyszukać informacje na jego temat.
Obiektyw Google — aplikacja
Wzmacniacz dźwięku
Wzmacniacz dźwięku to aplikacja, która została pomyślana jako przydatne narzędzie dla osób mających problemy ze słuchem, ale jej szerokie możliwości konfiguracyjne umożliwiają zastosowanie niestandardowej korekcji dźwięku także w innych funkcjach w systemie Android (np. do słuchania muzyki). Aby korzystać z tej aplikacji Google, musimy mieć przynajmniej parę słuchawek podpiętą do telefonu. Program umożliwia modyfikacje takie jak chociażby redukcja szumów i wzmocnienie cichych dźwięków. Pomoże to w precyzyjnym w dostrojeniu dowolnych urządzeń peryferyjnych zgodnie z własnymi preferencjami.
Aplikacja umożliwia również regulację każdej strony osobno, aby uzyskać całkowicie niestandardowe dopasowanie dźwięku.
Wzmacniacz dźwięku Google — aplikacja
Google Arts & Culture
To niezastąpiona aplikacja dla wszystkich zainteresowanych światową sztuką i kulturą. Jeśli marzyliśmy, aby zobaczyć zbiory znanych muzeów, ale nie mieliśmy okazji, by się w nich znaleźć, to teraz już możemy to zrobić bez ruszania się z domu. Dzięki aplikacji Google Arts & Culture można bowiem cieszyć się wspaniałością kulturowego dziedzictwa ludzkości z dowolnego miejsca na Ziemi. Ta aplikacja przyda się jednak nie tylko do oglądania największych dzieł wszech czasów z bliska (obrazy i rzeźby można powiększać). Można jej także również użyć do kilku innych – czasem zabawnych – czynności, chociażby przekształcania swoich selfie w dzieła sztuki przypominające najbardziej znane wytwory rąk ludzkich.
Z Google Arts & Culture nożna się wybrać się na spacer po muzeach i wystawach na całym świecie lub przeglądać różne tematyczne kolekcje uporządkowane według okresu, w którym powstały, stylu, a nawet koloru. Aplikacji można też również użyć do zidentyfikowania dowolnego obrazu, który widzimy, wystarczy wykorzystać funkcję obiektywu, a system wyszuka dla nas autora i rok powstania.
Google Arts & Culture — aplikacja
Skaner zdjęć Google
A gdyby tak przenieść kolekcję starych zdjęć z domowego archiwum do pamięci telefonu, chmury lub dysk komputera? Można oczywiście zrobić odbitkom zwykłe zdjęcia, ale będą one pełne zniekształceń i refleksów świetlnych. Lepiej do tego celu użyć bardzo pomysłową aplikację autorstwa Google, którą w niemal profesjonalny sposób zeskanujemy prawdziwe zdjęcia za pomocą aparatu ze smartfona.
Aplikacja ma szerokie możliwości korekty i wzbogacania skanowanych zdjęć. Od przycinania, wykrywania efektu czerwonych oczu, przez kontrolę odblasków, po korekcję perspektywy. Wszystko to pozwoli zobaczyć najważniejsze momenty życia każdej rodziny z nowej perspektywy, pozwoli je też zachować odbitki bez ryzyka ich fizycznego zniszczenia. Aplikacja pozwala też ładnie uporządkować cały album rodzinny, dzięki czemu szybko i wygodnie odszukamy wszystkie zdjęcia z domowego zbioru.
Skaner zdjęć Google — aplikacja
Tomasz Sławiński
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE