Nawigacje samochodowe
Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Tesla z przytupem wprowadza możliwość płacenia za nowe samochody bitcoinami - jedną z największych ogólnoświatowych kryptowalut. Wtedy wydawało się że znany producent aut elektrycznych chce pokazać jak bardzo jest nowoczesny i patrzy w przyszłość. Teraz jak widać, okazało się, że nie wszystko poszło tak jak zamierzano. Sam Elon Musk ogłosił, że firma Tesla na razie wycofuje się z tej formy płatności za swoje auta.
Volkswagen zaprezentował swoje plany dotyczące projektu samochodu elektrycznego nowej generacji o nazwie „Project Trinity”, który będzie całkowicie elektrycznym sedanem zbudowanym na nowej platformie technologicznej. Auto ma się pojawić w 2026 roku. Jedną z jego kluczowych i jednocześnie przełomowych cech ma być możliwość błyskawicznego ładowania akumulatorów.
Tesla zakończyła właśnie prace nad pierwszym pickupem własnego pomysłu – Cybertruckiem. Auto posiada kontrowersyjną, kanciastą stylistykę, czym odróżnia się od pozostałych modeli producenta. Prezentacja bryły auta miała miejsce już w listopadzie 2019, jednak dopiero teraz zakończyły się prace konstrukcyjne i samochód może trafić do seryjnej produkcji.
Marka Nio nie jest zbyt znana w Europie, ale w Chinach jest uznawana za jedną z najbardziej obiecujących. Notowana na giełdzie w Nowym Jorku zyskuje na wartości szybciej niż Tesla. Obecnie pracuje nad modelem ET7, który wygląda i zapowiada się niezwykle obiecująco.
O tym, że Apple pracuje w tajemnicy nad własnym autem mówiło się w światku nowych technologii od kilku ładnych lat. Świadczyły o tym nowe patenty giganta składane w odpowiednich urzędach, pojawiała się nawet data premiery rzekomo wyznaczona na 2024 rok.
Projekt polskiego auta elektrycznego, który po raz pierwszy pokazano publicznie kilka miesięcy temu, od samego początku wzbudza ogromne emocje. Jedni nie dowierzają, że można w tak krótkim czasie wykonać projekt funkcjonalnego auta, inni byli sceptyczni co do tego, czy projekt uda się w ogóle – bez odpowiedniego zaplecza - sfinalizować. Tymczasem autorzy projektu zapowiadają produkcję seryjną.
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o prototypie auta elektrycznego, które ma być seryjnie produkowanym, pierwszym, polskim, nowoczesnym samochodem elektrycznym. Wówczas wielu ekspertów powątpiewało czy w ogóle uda się doprowadzić projekt do stanu choćby ograniczonych jazd o własnych siłach. Tymczasem zdjęcia pokazują, iż się to udało.
Firma ElectroMobility Poland pokazała dziś efekt swoich długich prac nad prototypem pierwszego polskiego, nowoczesnego auta elektrycznego. Podczas premiery pokazano aż dwa modele – pojemnego SUVa i nieco mniejszego hatchbacka.
Kilkadziesiąt godzin temu sieć obiegła informacja, że po aktualizacji oprogramowania pokładowego w samochodach Tesla, w menu pojawiła się możliwość wyboru języka polskiego. Choć sam koncern zagadkowo milczy, może to oznaczać, iż był to jedynie pierwszy krok firmy Elona Muska przed wejściem na polski rynek.
Znany niemiecki koncern motoryzacyjny BMW rozważa dość ciekawy i jednocześnie osobliwy nowy model sprzedaży. Do sklepów mają trafić auta wyposażone we wszelkie funkcje i nowinki, ale skorzystamy z nich tylko wówczas, gdy zapłacimy dodatkowy abonament. Jeśli nie wykupimy odpowiedniego pakietu pozostaną one uśpione.
Jak to zrobić?
Audio
AGD