współczesna technologia, sprzęt elektroniczny, wpływ elektroniki na nasze życie, elektronika użytkowa
Pierwsze smartfony obsługujące debiutującą, szybką sieć internetową 5G trafiły do sprzedaży całkiem niedawno i łączyło je jedno -były bardzo drogie. Huawei chce to zmienić i zamierza wprowadzić na rynek urządzenia dostępne dla każdego.
Brytyjska prasa dotarła do ciekawego dokumentu – projektu wniosku w sprawie nowych przepisów, które miałyby regulować działania sztucznej inteligencji w miejscach publicznych. W jego ramach byłby wprowadzony zakaz stosowania mechanizmów rozpoznawania twarzy w miejscach publicznych.
Ministerstwo cyfryzacji chce takich zmian w przepisach, które utrudnią bądź uniemożliwią dostęp niepełnoletnich do pornografii w internecie. Wszystko ma się odbywać z poziomu przeglądarek internetowych.
Nie ma chyba nic łatwiejszego niż zakupy dokonywane w domu. Zamiast stać w męczących kolejkach, tracić czas w korkach i przed kasami, kilka kliknięć i gotowe. Ale czy to bezpieczne? Czy jako klienci internetowi mamy takie same prawa jak kupujący w sklepach i salonach stacjonarnych?
Netflix ma już realną konkurencję w postaci nowych serwisów streamingowych, takich jak Disney+ czy AppleTV, dlatego firma zaczyna testować nowe, bardziej atrakcyjne dla klientów rozwiązania abonamentowe. Rabaty mogą sięgnąć nawet 50% obecnych cen, ale będą też haczyki.
Koreańska firma LG jako pierwszy na świecie producent elektroniki otrzymała certyfikat 8K Ultra HD, co oznacza, że jej produkty z tego segmentu rynkowego są zgodne z najnowszymi normami i wymogami.
Xiaomi właśnie zapowiedziało świąteczną wyprzedaż w swoim sklepie firmowym, znajdującym się w warszawskiej Galerii Mokotów. W najbliższą sobotę 14 grudnia będzie tam można za 9 zł kupić smartwatcha normalnie wycenianego na 149 zł, a także wiele innych produktów w drastycznie obniżonych cenach. Gdzie jest haczyk?
Rada Unii Europejskiej chce skłonić rządy poszczególnych państw członkowskich, by te przyjęły regulacje skłaniające producentów sprzętu elektronicznego, do tego aby wytwarzane przez nich urządzenia były bardziej trwałe, łatwiejsze w naprawie a ich żywotność nie była sztucznie ograniczana. Unia chce też, by do 2035 65% elektrośmieci było poddawanych recyklingowi.
Postęp technologiczny wydaje się dziś być nieodłącznym elementem naszego życia. Nie ma tygodnia, by jakiś wielki koncern lub mały i pomysłowy start-up nie prezentował wynalazku, którego celem jest zmiana a być może nawet zrewolucjonizowanie świata. Tymczasem ta wszechogarniająca nas technika prócz zachwytów budzi także uzasadnione lęki. Tracimy naszą prywatność, coraz rzadziej przebywamy z przyjaciółmi i rodziną a alienacja, wyobcowanie i depresje stają się powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi. Czy rozwój technologii aż tak głęboko przekłada się na nasze życie?
Netflixowi szykuje się poważna konkurencja. Jeden z największych koncernów medialnych świata - Disney, zapowiada start własnej platformy internetowej z filmami i serialami. Jest już nie tylko data premiery, ale i cennik.
Jak to zrobić?
Telewizory
Audio
Tech
Hi-Fi/Audio