Czwartek , 11 Sierpień 2022

Braun Series 7 70-S7200cc – test golarki, która potrafi sama się oczyszczać

   16.05.2022
Braun Series 7 model 70-S7200cc to elektryczna golarka, która świetnie poradzi sobie z każdym typem zarostu. Skutecznie goli, pozwala bez wysiłku uzyskać efekt gładkiej skóry, posiada też specjalną stację dokującą, która ją za nas oczyści i podda konserwacji. Oto nasza recenzja.
Braun Series 7 70-S7200cc - golarka do każdego rodzaju zarostu

Braun to jeden z najważniejszych producentów urządzeń do pielęgnacji zarostu. Testowaliśmy w redakcji HotGear różne modele golarek i strzyżarek tej marki i zawsze efekty były podobne – ich jakość była bardzo wysoka, w rezultacie sprzęty te otrzymywały pozytywne oceny. 

Tym razem przetestowaliśmy bogato wyposażoną golarka Series 7 model 70-S7200cc, której głowica potrafi się poruszać płynnie i we wszystkich kierunkach, w efekcie czego podczas golenia dopasowuje się idealnie do kształtu twarzy.

Braun Series 7 70-S7200cc – zawartość zestawu

Razem z golarką Series 7 mamy do dyspozycji także dodatki. Są to: nasadka do trymowania bokobrodów i wąsów, stacja SmartCare Center, czyli baza, która czyści i konserwuje golarkę, może też pełnić rolę ładowarki, a także wkład czyszczący. Do zestawu dołączony jest też zasilacz (SmartPlug), mała szczoteczka do samodzielnego czyszczenia oraz estetyczne, zapinane na suwak etui podróżne, wykonane z twardego, przypominającego materiał tworzywa.

Golarka wizualnie prezentuje się znakomicie: użyto wysokiej jakości materiałów, żadne elementy nie odstają, wszystko jest świetnie dopasowane. Urządzenie to charakteryzuje ciekawy, nowoczesny design oraz precyzja wykonania. Golarka Braun Series 7 70-S7200cc, charakteryzuje się dobrą ergonomią: nie jest za ciężka ani też zbyt lekka, co przy sprofilowanej rączce sprawia, że operuje się nią bardzo komfortowo. Zadbano też o gumowe elementy wykończenia, dzięki którym urządzenie pewnie leży w dłoni nawet podczas golenia pod prysznicem.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - zestaw

Braun Series 7 70-S7200cc – użytkowanie

Braun 70-S7200cc to golarka wodoodporna, dzięki czemu możemy jej bezpiecznie używać zarówno do golenia na mokro (z pianką lub żelem), jak i na sucho. Można z niej także korzystać pod prysznicem.

Dla lepszej kontroli nad pracą golarki, Braun wyposażył ją w ekran LED na obudowie. Dzięki niemu można na bieżąco sprawdzać poziom naładowania akumulatora, a także stan zużycia ostrza. Nad ekranem ulokowano dwa przyciski – duży włącznik, który pełni jednocześnie funkcję aktywatora blokady przypadkowego użycia (aktywuje i dezaktywuje się to przez dłuższe, 3-sekundowe przytrzymanie). Mniejszy przycisk pozwala wyświetlić na tym samym ekranie informacje na temat stanu golarki, ale bez konieczności jej włączania.

Ważnym wyróżnikiem golarki Braun Series 7 70-S7200cc jest długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora (wykonanego w technologii litowo-jonowej). Przy zwykłym użytkowaniu jest to aż 50 minut ciągłej pracy. Powinno się to przełożyć na nawet do 3 tygodni codziennego użytkowania bez konieczności doładowania. Jeśli natomiast golarkę będziemy trzymać w bazie ładującej, w ogóle możemy zapomnieć o osobnych doładowaniach.

Jeśli jednak golarka się nam rozładuje, a my zapomnimy ją doładować, możemy skorzystać z funkcji szybkiego ładowania, dzięki czemu w 5 minut doładujemy ją na tyle, iż będziemy mogli wykonać jeden, pełny cykl golenia.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - golenie

To, co charakteryzuje tę golarkę, to prostota obsługi, a szczególnie łatwość, z jaką będziemy w razie potrzeby mogli wymienić ostrza. Nasadkę tnącą zdejmuje się bowiem w łatwy sposób, wyjmując ją po prostu z zatrzasku. Warto tu wspomnieć, że Braun oferuje części zamienne (zalecana wymiana ostrzy co 18 miesięcy), co pozwala użytkować ten sprzęt jeszcze przez wiele lat po dokonaniu zakupu.

Bardzo łatwe jest także podłączenie akcesoriów. Producent zastosował tu bowiem mechanizm EasyClick, który pozwala, by nasadkę głowicy zdejmować i zakładać jednym kliknięciem. W przypadku tego konkretnego modelu w zestawie znajduje się nakładka do precyzyjnego trymowania wąsów i bokobrodów, ale w sklepach można kupić jeszcze inne akcesoria – na przykład trymery do brody, golarka do ciała, a także obrotowa szczoteczka do oczyszczania twarzy.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - trymer

W modelu, który testowałem, częścią zestawu była także stacja SmartCare Center 4w1 (w sklepach są też zestawy bez niej, ale można ją wówczas samodzielnie dokupić). Pełni ona funkcję ładowarki oraz bazy, która czyści i konserwuje głowicę golarki.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - stacja czyszcząca 4w1

Mało kto lubi dokładne czyszczenie, którego wymaga większość golarek po użyciu. Z golarką Braun sprawa jest o wiele prostsza: wystarczy opłukać głowicę pod bieżącą wodą, a następnie włożyć Braun Series 7 70-S7200cc do stacji i jednym przyciskiem aktywować jej dokładne czyszczenie. Odbywa się to z użyciem specjalnej mieszanki środków z podłączanego do SmartCare wkładu czyszczącego, dostępnego w zestawie. Taki wkład przy codziennym goleniu wystarczy na miesiąc eksploatacji, nowy kosztuje około 19 zł.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - etui podróżne

Braun Series 7 70-S7200cc – skuteczność golenia

Zdarzają się golarki, które lepiej radzą sobie z jednym typem zarostu np. miękkim, z innymi już niekoniecznie. Tymczasem Braun okazał się sprzętem bardzo uniwersalnym i sprawdzał się przy każdym typie zarostu. Co więcej, golarka Series 7 70-S7200cc, której używałem przez kilka tygodni, nie tylko goli skutecznie, ale też bardzo dokładnie oraz delikatnie (bez ciągnięcia czy szarpania) i – o czym już wspomniałem we wstępie – łatwo nią dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc na twarzy, chociażby w okolicach nosa.

Dzieje się tak, gdyż golarce zastosowano system tnący potrójnego działania – polegający na współpracy podwójnych folii, zintegrowanego, niezależnie poruszającego się środkowego trymera oraz mechanizmu mocowania głowicy i ostrzy, który Braun określa mianem 360° Flex. W przypadku tej golarki rolki z ostrzami mogą się wychylać w dowolnym kierunku i to całkowicie niezależnie od siebie. Efekt jest taki, że bez względu na kształt twarzy, elementy tnące są zawsze bardzo blisko skóry, a golenie jest po prostu skuteczne.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - głowica golarki

W testowanym urządzeniu za precyzję i jakość golenia odpowiadała też technologia AutoSense. Jest to wbudowany czujnik analizujący gęstość zarostu. Dzięki niemu moc jest automatyczne dopasowywana do typu zarostu – w czasie użytkowania wystarczy po prostu wykonywać kolejne pociągnięcia po twarzy, a urządzenie samo przydziela moc tak, by golenie przebiegało sprawnie i bez spowolnień.

Testy pokazały, że golarka Braun radzi sobie doskonale zarówno z jednodniowym, jak i dłuższym zarostem. Zwykle już jedno przejechanie głowicą po twarzy daje pożadany efekt, czasem, przy nieco starszym zaroście trzeba tę czynność powtórzyć.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - goli skutecznie zarówno na mokro, jak i na sucho

Gdy testowałem golarkę marki Braun, niezależnie od długości zarostu i tego, jak intensywnie ją użytkowałem, golenie było zawsze pozbawione nieprzyjemnych efektów ciągnięcia i bezbolesne. To ważne zwłaszcza dla użytkowników, którzy mają wrażliwą skórę i przy maszynkach elektrycznych może to być to dla nich jedna z najważniejszych cech decydujących o zakupie.

Braun Series 7 70-S7200cc – podsumowanie

Golarka Braun 70-S7200cc to sprzęt wysokiej klasy – nie tylko dlatego, że to produkt znanej marki, ale przede wszystkim z powodu skutecznego i bardzo komfortowego golenia. Bardzo pożądany przy każdym goleniu efekt gładkiej skóry uzyskamy niezależnie od tego, czy wolimy golić się na sucho czy też na mokro, z użyciem pianek oraz żelów. W golarce tej zastosowano cały szereg technologii poprawiających skuteczność golenia, od czujnika gęstości zarostu, po obrotową głowicę, która porusza się we wszystkich kierunkach i dostosowuje do kształtu twarzy, dzięki czemu folia i ostrza zawsze przylegają do skóry.

Braun Series 7 70-S7200cc

Braun Series 7 70-S7200cc - golarka jest zawsze delikatna dla skóry

Z golarki Braun możemy w pełni bezpiecznie korzystać pod prysznicem, a także płukać pod bieżącą wodą – jest wodoodporna.

W zestawach, do których dołączona jest stacja SmartCare Center, nie trzeba nawet zajmować się czyszczeniem i konserwacją, gdyż czynność ta jest tam wykonywana automatycznie.

Golarka Braun Series 7 70-S7200cc kosztuje w sklepach ok. 1199 zł

 

UWAGA! Z kodem HOTGEAR100 otrzymasz zniżkę 100 zł na golarkę z linii Braun Series 7 do 20 czerwca 2022 na tej stronie

 

Zalety i wady golarki Braun Series 7 70-S7200cc

Zalety

  • precyzyjnie i skuteczne goli zarost zarówno świeży jak i kilkudniowy,
  • głowica dopasowuje się do kształtu twarzy,
  • golenie także w trudno dostępnych miejscach,
  • wygoda użytkowania (ergonomiczna rękojeść),
  • filigranowa obudowa, idealna do zabrania w podróż,
  • łatwy dostęp do akcesoriów i części zamiennych,
  • prosta wymiana nasadek (system EasyClick),
  • solidne wykonanie, materiały wysokiej jakości,
  • stacja czyszcząco konserwująca.

Wady

  • eksploatacja wersji ze stacją dokującą niesie pewne koszty (wkłady czyszcząco-konserwujące należy kupować osobno), jednak golarkę można też czyścić samodzielnie, pod bieżącą wodą.

Tomasz Sławiński

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane