Urządzenie, które – jak na tego typu sprzęt - posiada bardzo przyzwoitą specyfikację (1 GB RAM, 8 GB pamięci na dane, wydajny dwurdzeniowy procesor ARM, pojemną baterię 3000 mAh, łączność Wi-Fi) wyposażono też w czytelny ekran o przekątnej 10,3 cala i rozdzielczości 1872 x 1404, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 226 ppi. Wrażenie robi już sam wygląd tabletu, jest on wyjątkowo cienki i elegancki.
Remarkable 2 – tablet na którym zrobisz notatki
Ekran jest zresztą jednym z najbardziej zaawansowanych elementów tego tabletu – posiada multidotykową powierzchnię, którą producent nazywa „Canvas display”, po której można pisać i rysować za pomocą dołączonego rysika. Ów rysik nie wymaga ładowania, żadnych ustawień ani parowania, działa od razu po wyjęciu z pudełka, a potrafi sporo – jest w stanie rozpoznać aż 4096 różnych sił nacisku, co przekłada się na intensywność kreski tworzonego rysunku, rozpoznaje szybkie ruchy a także przechył (co można wykorzystać np. przy cieniowaniu) dopasowując do tego odpowiednie efekty na ekranie. Warto tez wspomnieć, że wyświetlacz tego czytniko-notatnika ma wyjątkowo krótki – jak na e-papier – czas reakcji wynoszący zaledwie 21 ms.
Tablet reMarkable 2 został wyposażony w technologię, która zapobiega nieumyślnemu wciskaniu poleceń na wyświetlaczu, dlatego w czasie pisania i rysowania użytkownik nie musi się martwic, że coś przez przypadek aktywuje.
Remarkable 2: 3-4 tygodnie pracy na jednym ładowaniu
ReMarkable 2 pracuje pod kontrolą specjalnie przygotowanego systemu operacyjnego opartego na Linuxie, syatem ten został zoptymalizowany tak, by zużywać jak najmniej energii – w tle nie działają żadne ukryte aplikacje ani procesy, co pozwala wydłużyć użytkowanie do 3-4 tygodni na jednym cyklu ładowania.
Producent zachwala swoje urządzenie jako „nierozpraszające”. To fakt, nie ma w nim rozpraszaczy typu przeglądarka internetowa lub gry, które zakłócałyby skupienie. W reMarkable 2 nie pojawiają się też żadne powiadomienia. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dać użytkownikowi możliwie najbardziej komfortowe czytanie ebooków, możliwość przeglądania – i co najważniejsze edytowania plików PDF, oraz własnoręczne przygotowywanie rysunków oraz notatek. Nie ma tu zbędnych drenujących baterię i obciążających procesor „bajerów”.
Do komputera lub smartfona (współpraca zarówno z Androidem jak i iOS) możemy reMarkable 2 połączyć za pomocą wbudowanej sieci Wi-Fi. Do przesyłania materiałów konieczne jest użycie dedykowanej aplikacji, co ułatwia proces i zapewnia mu większe bezpieczeństwo. Choć czytnik nie ma przeglądarki internetowej, wyposażono go we wtyczkę Google Chrome, która pozwala na przesyłanie do niego odpowiednio przekonwertowanych materiałów z internetu i czytanie ich - w wygodniejszej formie - na ekranie tabletu.
Cena czytnika to obecnie ok. 1600 zł.
Źródło: opracowanie własne
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE