Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Bezprzewodowe przesyłanie plików z np. z tabletu lub laptopa na smartfona jest niezwykle przydatne, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć, filmów, dokumentów i innych danych między urządzeniami. Nie trzeba się martwić o kable, pendrive'y czy chmury. Wystarczy wybrać plik, który chcemy wysłać, i przesłać go na sprzęt odbiorcy. To proste i wygodne udogodnienie na urządzeniach Apple nosi nazwę AirDrop. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa.
Spam telefoniczny to niechciane połączenia lub wiadomości głosowe od nieznanych numerów, które często mają na celu sprzedaż produktów lub usług, ale też – co najgroźniejsze – wyłudzenie danych osobowych lub oszustwo. Tego typu próby kontaktu są nie tylko uciążliwe, ale także mogą być niebezpieczne dla naszej prywatności i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak zablokować spam telefoniczny w smartfonach z Androidem i iOS.
Chyba każdemu użytkownikowi komputera zdarzyło się przypadkowo, przez równoczesne naciśnięcie kilku klawiszy, zmienić układ klawiatury. Zwykle tworzy to zamieszanie, gdyż litery zmieniają swoje położenie (np. pod klawiszem Z pojawia się litera Y), co utrudnia pisanie z pamięci. Tymczasem to wcale nie jest błąd. To przydatna funkcja, która pozwala wprowadzać dane w nieco inny niż zwykle sposób i może się przydać, chociażby przy szybkim pisaniu. Czym są „układy klawiatury”, tłumaczymy w tym artykule.
Komputer stacjonarny lub laptop z Windows, jako hotspot bezprzewodowego internetu dla pozostałych sprzętów w domu? To możliwe i łatwe do ustawienia na wielu urządzeniach. Jak to zrobić, wyjaśniamy w tym artykule.
Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła do własnej sieci Wi-Fi i tym samym stracić możliwość łączenia się z internetem. Na szczęście nie ma się czym niepokoić, jest bowiem kilka skutecznych i szybkich do zastosowania sposobów na to, by odzyskać hasło sieciowe na komputerze z Windows. W tym tekście przedstawiamy trzy najprostsze metody.
Mając w komputerze dysk fizyczny (niezależnie czy jest to SSD, czy klasyczny HDD) możemy podzielić go na partycje, czyli dyski logiczne i korzystać z niego tak, jakby był kilkoma osobnymi dyskami. Pozwala to lepiej uporządkować i zabezpieczyć pliki na dysku, chociażby przed przypadkowym skasowaniem, a czasem dzięki odpowiedniej konfiguracji nawet przyspieszyć jego działanie. Jak podzielić plik na partycje, wyjaśniamy w tym artykule.
Windows i Linux to dwa znane systemy operacyjne, które mają swoje liczne zalety, ale też i wady. Windows jest z reguły łatwiejszy w obsłudze i ma większą kompatybilność z oprogramowaniem i sprzętem, ale jest droższy i… mniej bezpieczny. Linux jest (najczęściej) darmowy i bardziej stabilny, ale wymaga większej wiedzy technicznej i ma mniej dostępnych aplikacji. Oba systemy mają swoich zwolenników i przeciwników, a ostateczny wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. W tym tekście wyjaśnimy który (i dla kogo) system może być lepszy.
Mogłoby się wydawać, że mysz komputerowa to urządzenie, o którym wiemy wszystko. Owszem, wynalazek rewolucyjny – trudno sobie wyobrazić jak by wyglądało korzystanie z komputera bez niego – ale, chyba (przynajmniej tak nam się wydaje) niezbyt skomplikowany. Tymczasem myszka myszce nierówna – są urządzenia bardziej i mniej czułe, i co ważne ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania i skuteczność w różnych zastosowaniach. Jednym z parametrów określających mysz jest jej rozdzielczość DPI. Co to dokładnie jest, wyjaśniamy w tym artykule.
Zdarza się, że nie korzystamy z komputera z Windows sami – jeśli stale, możemy stworzyć na nim kilka kont, co ułatwi pracę i odseparuje prywatne foldery, ale najczęściej „gość” używa go sporadycznie, wówczas osobne konto nie ma sensu. Dużo szybszym i prostszym rozwiązaniem na taką okazję będzie ukrycie folderu z prywatną zawartością przed wścibskim okiem każdej potencjalnej osoby, która usiądzie przy naszym PC lub laptopie. Jak ukryć dowolny folder, podpowiadamy w tym artykule.
Każdemu może przytrafić się sytuacja, w której będzie musiał komuś przesłać link do strony WWW, konkretnej usługi czy aplikacji w internecie, ale ten link będzie na tyle długi, że np. nie zmieści się w limicie znaków – niektóre platformy, chociażby Twitter mają bardzo ograniczoną długość wpisów, lub chociażby będzie bardzo słabo (przez liczne „krzaki”) wyglądać w wiadomości e-mail. Na szczęście taki link można łatwo skrócić. Jak to zrobić pokazujemy w tym artykule.
Jak to zrobić?
AGD
Telewizory