Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
W dobie serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO, Amazon czy Spotify wiele osób zadaje sobie pytanie, jak dużo danych zużywają one podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z internetu mobilnego na smartfonach, który zwykle jest ograniczony do pakietów. Sprawdziliśmy, oto odpowiedź.
Powodów, dla których moglibyśmy chcieć podłączyć naszego iPhone’a do telewizora, jest wiele. Możemy być „w gościach” i chociażby mieć ochotę pokazać wszystkim kolekcję prywatnych zdjęć lub filmów. O wiele lepiej będą one wyglądać na dużym ekranie niż na niewielkim wyświetlaczu telefonu, zwłaszcza jeśli ma je obejrzeć większa grupa domowników. W tym artykule pokażemy, jak telefon z logo nadgryzionego jabłka szybko podłączyć do domowego telewizora.
Fora i panele dyskusyjne w sieci pełne są zapytań na temat tego, jak na telefonie szybko zrobić zrzut ekranu. Poszukiwane są też informacje dotyczące tej czynności np. na laptopach. To proste – z pozoru – zadanie, ale jak się okazuje, wielu użytkowników elektroniki ma problem z jego wykonaniem, zwłaszcza że sposobów na zrobienie screena jest wiele, a większość nieznana nikomu poza specjalistami. Tymczasem zrzuty ekranu wykonamy łatwo na smartfonach z Androidem i iOS, komputerach, zarówno tych z Windows, ale także tych pracujących pod kontrolą macOS.
Wyszukiwarka Google jest obecnie praktycznym monopolistą na rynku wyszukiwań w sieci. Dla wielu osób stała się w zasadzie synonimem Internetu – ustawiamy ją jako stronę startową, a wszystkie nasze poszukiwania rozpoczynamy od paska z kolorowym logo. Tymczasem niewiele osób wie, że Google ma do zaoferowania znaczenie więcej niż tylko proste wyszukiwanie po słowie kluczowym lub zapytaniu. Oto przydatne triki, które sprawią, że wyszukiwania będą o wiele precyzyjniejsze niż dotychczas.
Nagrywanie rozmów telefonicznych może się przydać w wielu sytuacjach. Nasza pamięć bywa ulotna, a twardy zapis jest zawsze najlepszym dokumentem na temat tego, co faktycznie zostało powiedziane. Zdarzają się też różne, życiowe sytuacje, w których chcemy po prostu udokumentować to, co inna osoba do nas mówi. Jak nagrać rozmowę i czy to w ogóle legalne – tłumaczymy w tym artykule.
W dzisiejszych czasach dzieci mają wokół siebie znacznie więcej sprzętu elektronicznego niż my, kiedy byliśmy w ich wieku. Podobnie znacznie szerszy jest też dostęp do niezliczonych informacji z różnych źródeł. Nie zawsze jednak to, co dociera do dzieci, jest dla nich odpowiednie. Lepiej tak skonfigurować smartfon, by dziecko nie było narażone na nieodpowiednie dla siebie, zagrażające rozwojowi emocjonalnemu materiały. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z wbudowanej w telefon kontroli rodzicielskiej.
Każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła lub PIN-u do telefonu. Większość osób w takiej sytuacji próbuje sobie oczywiście przypomnieć, jak (kod, wzór na ekranie) zablokowało telefon, ale czasami nie przynosi to skutku. Zwykle można telefon zresetować do ustawień fabrycznych, jednak takie rozwiązanie spowoduje utratę wszystkich zapisanych na nim danych. Zanim więc użyjemy metod radykalnych, warto spróbować tych, które udostępniają producenci telefonów i sam system Android.
Wielu użytkowników smartfonów chcących zapewnić bezpieczeństwo sobie i posiadanym urządzeniom zastanawia się, czy trzeba instalować na nich dodatkowe oprogramowanie antywirusowe tak jak na komputerach. To ważne pytanie, a odpowiedź na nie wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Szerzej na temat piszemy w tym artykule.
TikTok, choć jest kontrowersyjny, to najszybciej zyskujący nowych użytkowników serwis społecznościowy na świecie. Korzysta z niego już ponad miliard osób, głównie młodych. Jego główna zawartość, to krótkie, często bardzo sugestywne filmiki tworzone przez użytkowników. Można w nim oglądać zarówno „produkcje” czysto rozrywkowe, jak i przydatne „protipy” z najróżniejszych dziedzin życia. Z pewnością zdarzy się nieraz, że taki filmik będziemy chcieli zachować na przyszłość. Tłumaczymy zatem, jak to zrobić.
Urządzeń, które posiadają wbudowane ekrany, przybywa w naszych domach w szybkim tempie. Nie są to już tylko telewizory czy monitory, których mamy często i po kilka sztuk, ale też tablety, smartfony, a nawet wyświetlacze urządzeń kuchennych i innego typu sprzętu AGD. Choć technika idzie do przodu, to jednego zjawiska nie udało się zupełnie wyeliminować – powstawania w nich martwych lub nieaktywnych pikseli. Co to za problem, czy łatwo da się to naprawić i czy obejmuje go gwarancja, wyjaśniamy w tym artykule.
Jak to zrobić?
AGD
Hi-Fi/Audio