Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Windows 11 niedawno otrzymał swoją pierwszą bardzo dużą, zbiorczą aktualizację pod nazwą 22H2. Wprowadza ona zupełnie nowy zestaw funkcji i ulepszeń poprawiających bezpieczeństwo, produktywność i ogólne wrażenia użytkownika, dlatego warto przybliżyć jej najważniejsze szczegóły.
O wszystkie urządzenia elektroniczne trzeba dbać, dotyczy to także naszych laptopów, które są sprzętem przydatnym, ale też i bardzo delikatnym. Gdy kupujemy nowy rower czy auto, wiemy, że poszczególne tryby należy regularnie smarować, dokonywać przeglądów, odwiedzać warsztat. W przypadku laptopów zapominamy, że także i one – w celu poprawnego działania – wymagają uwagi. Zebraliśmy te porady, które przyczynią się do tego, iż nasz notebook dłużej zachowa pełną sprawność.
Ze smartfonem właściwie się nie już rozstajemy, stał się on naszym praktycznym pomocnikiem i urządzeniem, z którego w ciągu dnia korzystamy najczęściej. Ta „powszedniość” ma jednak też swoje wady – przestajemy się stosować do zaleceń, które wzmacniają bezpieczeństwo urządzenia, a tym samym sprowadzamy na siebie ryzyko utraty ważnych danych, a także tego, że telefon wpadnie w niepowołane ręce. Zebraliśmy 6 najważniejszych rzeczy, o których coraz częściej zapominamy, użytkując smartfona, ale do których wykonywania koniecznie trzeba wrócić.
Dłużej działający smartfon to marzenie wielu użytkowników. Technologia inteligentnych telefonów poszła bardzo do przodu – robią piękne zdjęcia, mają wyraźniejsze ekrany, jednak jeden z ich najważniejszych elementów, czyli akumulator, od lat pozostaje praktycznie niezmieniony. Raz naładowane urządzenie użytkowane standardowo wytrzymuje zwykle około 24 godzin, co nie jest wynikiem rewelacyjnym. Dotyczy to także smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Na szczęście są proste sposoby, by tę sytuację zmienić i telefon działał dłużej.
W dzisiejszych czasach żadne biuro nie może się obyć bez drukarki. Zawsze na końcu przychodzi taki moment, kiedy jakiś konkretny dokument trzeba wydrukować. Tymczasem realne wydatki drukarka atramentowa zaczyna generować dopiero po zakupie. Samo jej nabycie to tylko ułamek kosztów, które trzeba ponosić w trakcie eksploatacji. Najwięcej kosztuje nas tusz, zwłaszcza kolorowy. W tym tekście przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, jak wyraźnie zmniejszyć jego zużycie.
Na smartfonach, a dotyczy to także i iPhone’ów, ich producenci umieszczają udogodnienia oraz implementują ustawienia, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy. Więcej – niektóre z nich mogą wręcz nawet przeszkadzać w codziennym użytkowaniu tych urządzeń. W niniejszym poradniku przedstawimy różne ustawienia iPhone’ów, które warto, dla własnej wygody i bezpieczeństwa, zmienić zaraz po zakupie nowego telefonu.
Wirtualnych asystentów można z powodzeniem używać ze smartfonami, tabletami, komputerami i wszelkimi urządzeniami typu smart, takimi jak chociażby głośniki, telewizory, inteligentne systemy oświetleniowe, termostaty oraz kamery. Jednym z najpopularniejszych programów tego typu jest Asystent Google – jego funkcje są dość dobrze znane, ale my postanowiliśmy znaleźć te rzadziej używane, a jednocześnie bardzo pomocne. Oto 5 tych najlepszych.
Wydaje się nam, że o komputerach wiemy dużo, w końcu spędzamy przed nimi przynajmniej kilka godzin dziennie. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, ulubione ruchy i skróty. Na przykład jedni preferują zarządzanie wszystkim myszą, inni nie zdejmują dłoni z klawiatury. Dla wszystkich mamy zbiór 8 trików, które z pewnością przydadzą się przy codziennym użytkowaniu PC.
Zalecenia co do tego, jak należy ładować smartfona zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Wynika to z faktu, iż w kolejnych generacjach tych urządzeń stosowano akumulatory nowego typu o właściwościach innych niż te z lat poprzednich. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na trwałość baterii wynika także z tego, jak ładujemy telefon, dlatego zebraliśmy kilka najbardziej powszechnych, dotyczących tej czynności błędów.
Prywatność to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie posiadamy. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy polują na nasze dane osobowe w celach marketingowych, a ich wycieki i kradzieże stały się powszechne, warto zadbać, aby nasze osobiste informacje były jak najlepiej zabezpieczone i nieudostępniane byle komu. Najlepiej by jedną z naszych barier ochronnych stał się też nasz własny smartfon. Jak go – na szybko – ustawić, by tak się stało? Oto 5 kluczowych porad.
Jak to zrobić?
AGD
Hi-Fi/Audio