Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Komputer użytkujemy w zasadzie codziennie, niezależnie od tego, czy to w pracy, czy w domu dla rozrywki. Większość z nas korzysta przy okazji z określonego, zwykle stałego zestawu programów. Najczęściej są to programy biurowe, aplikacje do odtwarzania filmów lub też aplikacje serwisów społecznościowych. System Windows pozwala na taką konfigurację, by programy te uruchamiały się automatycznie podczas startu. Wyjaśnimy jak to ustawić.
Większość laptopów, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni, szybko się przegrzewa. Wynika to przede wszystkim z ich smukłej konstrukcji, która utrudnia sprawne odprowadzanie rozgrzanego przez podzespoły powietrza. Wiele osób zaczęło wręcz uważać, że taki stan jest zupełnie normalny dla tego typu urządzeń. Tymczasem sprzęt, który się przegrzewa, zaczyna zwalniać (tracić wydajność). W tym tekście wyjaśnimy, co zrobić, by obniżyć temperaturę notebooka i sprawić, by się jednak nie przegrzewał.
Choć praktycznie każdy sprzedawany dziś w sklepach piekarnik, niezależnie od tego, czy zintegrowany w wolnostojącej kuchence, czy też do zabudowy, ma funkcję termoobiegu, to jednak rzadko jest ona używana prawidłowo lub w ogóle, a większość posiadaczy sprzętu tego typu w po prostu nie wie, co ona daje i jak działa. W tym tekście wyjaśnimy, jak i kiedy korzystać z termoobiegu, by uzyskać najlepsze efekty pieczenia.
W czasach, kiedy praktycznie wszystko da się załatwić przez internet, dane osobowe to prawdziwy skarb. Wiele osób niestety cały czas nie docenia i nie rozumie ich faktycznego znaczenia i wartości. Tymczasem z pomocą sieci można zaciągnąć kredyt, dokonać zakupów, załatwić sprawę urzędową. I o ile posługiwanie się własną tożsamością w sieci może nam dać wiele korzyści i ułatwić ważne sprawy, to dane wykradzione przez cyberprzestępców mogą zostać wykorzystane przeciw nam. W tym tekście podpowiemy, jak sprawdzić, czy nasze dane gdzieś już wypłynęły lub zostały skradzione.
Każdy, kto używał słuchawek wie, jak bardzo w słuchaniu muzyki mogą przeszkadzać hałasy dobiegające z zewnątrz. Głośna kosiarka do trawy, ruch uliczny o dużym natężeniu, czy też żywiołowa rozmowa innych w bliskim sąsiedztwie – wszystko to powoduje, że nie możemy skupić się na odsłuchu, czasem wręcz lepiej słychać to, co dzieje się w otoczeniu, niż samą muzykę czy podcast. Wyjścia są dwa – zwiększanie głośności i „zagłuszenie” hałasów (co może być niezdrowe dla uszu) lub też skorzystanie z dobrodziejstw, jakie przynosi technologia, czyli funkcji ANC (Active Noise Cancelling).
Niemal wszyscy korzystamy z bezprzewodowego internetu w sieciach Wi-Fi. To wygodne rozwiązanie sprawdza się zarówno w domach, biurach jak i przestrzeni publicznej w postaci hot-spotów. Bywa jednak tak, że sieci tego typu nie działają prawidłowo – łącze nagle zwalnia, lub połączenie zostaje w ogóle zerwane. Wcale nie musi to jednak oznaczać awarii lub problemów u dostawcy sygnału. Wokół nas są liczne urządzenia, które mogą zakłócać lub nawet uniemożliwiać poprawne działanie bezprzewodowego internetu. Oto lista tych najważniejszych.
Czasy, w których to Windows niepodzielnie dominował na rynku komputerów i urządzeń elektronicznych, dawno już minęły. Wiele osób posiada sprzęt z systemem macOS, jeszcze popularniejsze stały się smartfony z Androidem oraz iPhone z iOS. W efekcie przenoszenie plików pomiędzy poszczególnymi systemami i urządzeniami może przyprawić nas o zawrót głowy, zwłaszcza w sytuacji, gdy przenośny dysk zapełniony na jednym urządzeniu, nie będzie mógł być odczytany na innym. W tym tekście wytłumaczymy jak sformatować pendrive a tak, by zapisane na nim dane można było czytać na większości komputerów i urządzeń.
Dotychczas wśród telewizorów z najwyższej półki cenowej dominowały te wykorzystujące matryce organiczne typu OLED. Ostatnio na popularności zaczyna zyskiwać jednak inna, alternatywna w stosunku do nich technologia, nazywana QLED. W tym tekście wyjaśnimy, co to jest, jak działa i czy rzeczywiście jest dobrą alternatywą dla ekranów OLED.
W większości przypadków po zakupie nowego telefonu lub przeniesieniu karty Sim do innego urządzenia konfiguracja ustawień internetu i wiadomości multimedialnych odbywa się automatycznie. Niestety zdarza się, zwłaszcza w przypadku smartfonów rzadkich marek lub tych na własną rękę sprowadzonych z zagranicy, że bez ręcznej konfiguracji APN nie jesteśmy w stanie z nich w pełni korzystać. W tym artykule wyjaśnimy jak to zrobić.
Chyba każdy użytkownik komputera lub internetu na jakimś etapie spotkał się z pojęciem adresu IP. Ci bardziej wtajemniczeni wiedzą, że posiada go każdy, kto korzysta z sieci. Mało kto wie jednak, co tak na serio kryje się za tym pojęciem, do czego to w ogóle służy i dlaczego jest takie ważne. Wszystko to wyjaśnimy w tym artykule.
Hi-Fi/Audio
Jak to zrobić?
AGD