Przydatne poradniki "zrób to sam";-)
Jeśli lubisz grać na komputerze lub korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości, być może zdarzyło ci się kiedyś poczuć mdłości, ból głowy, zawroty głowy lub inne nieprzyjemne objawy podczas lub zaraz po zabawie. To mogą być oznaki choroby symulatorowej, która dotyka wielu graczy i użytkowników wirtualnej rzeczywistości. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest ta przypadłość, na czym polega, skąd się bierze i jak jej przeciwdziałać.
Wydaje się, że szczyt popularności tablety mają już za sobą, a obecnie na tym rynku panuje pewna stagnacja. Nowości pojawiają się, ale nie budzą już tak wielkiego entuzjazmu, jak kiedyś. Wiele osób zastanawia się więc, czy w tym momencie warto w ogóle tego typu sprzęt kupować. Tymczasem decyzja o zakupie tabletu powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. W tym artykule przedstawimy analizę kluczowych argumentów za i przeciw tej inwestycji, uwzględniając zalety i wady obecnej generacji tych urządzeń.
Komputery są niezbędnym narzędziem w dzisiejszych czasach. Służą do wielu różnych celów, od pracy biurowej po rozrywkę. Jednak jedną z największych wad korzystania z tych urządzeń, zwłaszcza w czasach rosnących kosztów energii jest to, że pobierają one dość dużo prądu. W zależności od modelu i ustawień komputer może pobierać od kilku do kilkuset watów energii elektrycznej. To oznacza, że jeśli masz kilka urządzeń w domu lub biurze, mogą one mieć duży wpływ na rachunki za energię elektryczną.
Wirtualizacja to technologia, która zyskuje coraz większą popularność, zarówno wśród użytkowników domowych, jak i firm. Nic dziwnego, oferuje bowiem szereg korzyści, które mogą znacząco zoptymalizować pracę i zwiększyć bezpieczeństwo danych. W tym artykule wytłumaczymy, na czym polega i do czego może się przydać.
Pokazywanie rodzinie i znajomym zdjęć oraz filmów wykonanych smartfonem może być bardzo przyjemną aktywnością czy wręcz nawet integrującą zabawą. Niemniej jednak zdarzają się też obrazy, które chcielibyśmy zachować dla siebie. Bez względu na to, czy używacie budżetowego telefonu z systemem Android, czy też korzystacie z drogiego iPhone'a Pro, istnieje kilka szybkich kroków, które pozwolą wszystkim zabezpieczyć swoje zdjęcia przed ciekawskimi spojrzeniami osób, które akurat mają w rękach nasz telefon.
Czytnik linii papilarnych to jedna z najpopularniejszych funkcji bezpieczeństwa na telefonach z Androidem. Umożliwia on szybkie i łatwe odblokowanie urządzenia, a także autoryzację płatności i innych operacji. Jednak czasami sensor ten może przestać działać poprawnie, co może być bardzo frustrujące. Co zrobić, gdy czujnik linii papilarnych nie działa na telefonie z Androidem? Oto 10 sposobów na rozwiązanie tego dość częstego problemu.
Jeśli masz smartfona (dowolnej marki), pewnie zdarzyło ci się kiedyś, że zabrakło miejsca w pamięci urządzenia. Być może chciałeś zrobić zdjęcie, nagrać filmik lub zainstalować nową aplikację, a telefon pokazał ci komunikat o braku wolnego miejsca. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zapobiec temu problemowi w przyszłości? Oto 10 sztuczek, które pozwolą szybko oszczędzić miejsce, tym razem na smartfonie iPhone.
Laptopy oraz smartfony są ważnym, często wręcz nieodłącznym elementem codziennego życia większości ludzi. Umożliwiają wydajną pracę, przyspieszają naukę, pozwalają na rozrywkę i komunikację z bliskimi. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo dbać o swoje urządzenia, aby służyły jak najdłużej i nie uległy uszkodzeniu. Jednym z najczęstszych błędów jest pozostawianie laptopa oraz smartfona podłączonego do zasilania przez dłuższy czas, gdy jest używany w domu. Taka praktyka może mieć negatywne skutki zarówno dla ich baterii, jak i dla całego urządzenia.
Android to statystycznie najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Znajdziemy go na setkach milionów urządzeń, przede wszystkim na smartfonach i tabletach, gdzie zapewnia wiele interesujących mniej lub bardziej przydatnych funkcji i możliwości. Jednak nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak w pełni wykorzystać potencjał swojego urządzenie mobilnego. Dlatego w tym artykule przedstawiamy 14 oszczędzających czas skrótów do Androida, które pomogą każdemu zwiększyć własną produktywność i przyspieszyć wykonywane codzienne zadania.
Jeśli interesujecie się grafiką komputerową, fotografowaniem lub tworzeniem stron internetowych, albo po prostu porządkujecie zrobione przez siebie, lub ściągnięte z internetu zdjęcia na komputerze, lub smartfonie, na pewno spotkaliście się z różnymi formatami plików graficznych i zastanawialiście się, czym się one od siebie różnią. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, a także przeznaczenie i zastosowanie. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, na czym polegają główne różnice między nimi i kiedy warto ich używać.
Jak to zrobić?
Tech
Telewizory
AGD