Czyszczenie słuchawek – metody
Kończą się wakacje, niebawem wszyscy wrócimy do bardziej aktywnego trybu życia. Przydałoby się w tym czasie zwrócić większą uwagę na czystość posiadanego sprzętu, z którego zwykle korzystamy poza domem.
Sprężone powietrze
Najlepszą metodą usunięcia kurzu z trudno dostępnych miejsc jest skorzystanie ze sprężonego powietrza (w sklepach z akcesoriami do komputerów znajdziemy puszki ze sprężonym powietrzem, którymi przeczyścimy także laptopy), jednak jeśli to nie wystarczy, z pomocą może przyjść suszarka z funkcją chłodnego nawiewu, która wydmucha drobne zanieczyszczenia.
Bez nadmiaru wody i substancji chemicznych
Metody czyszczenia zarówno słuchawek dousznych jak i nausznych są bardzo podobne. W obu przypadkach należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
- Przede wszystkim zdecydowanie odradza się zanurzania słuchawek w wodzie oraz stosowania substancji chemicznych, które mogą uszkodzić materiał, z jakiego są wykonane.
- Specjaliści rekomendują użycie suchej, czystej ściereczki, drewnianych wykałaczek lub bawełnianych wacików do oczyszczenia poszczególnych elementów.
- Dobrą metodą jest również zastosowanie antybakteryjnych chusteczek, które wiele osób w obecnej sytuacji ma ze sobą w podręcznej torbie lub plecaku.
Bez ostrych narzędzi
Eksperci odradzają intensywne pocieranie lub zeskrobywanie zabrudzeń ostrymi przedmiotami, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia zewnętrznej powłoki sprzętu.
Jeśli już woda i detergenty, to pod kontrolą
W sklepach można nabyć takie słuchawki, które pozwalają na pranie tych części tego niewielkiego sprzętu, które są najbardziej narażone na zabrudzenie. Przykładem jest model CAGE firmy Teufel. Łatwość pielęgnacji to zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet zastosowanego w tych słuchawkach rozwiązania.
Nauszniki w niektórych słuchawkach można prać
Po powrocie z pracy czy szkoły wystarczy je wrzucić do szybkiego prania, aby następnego ranka były jak nowe.
Silikon nie boi się mydła
Czyszcząc silikonowe, wymienne elementy można je, po odłączeniu ich od obudowy słuchawek, ostrożnie opłukać ciepłą wodę z dodatkiem mydła. Trzeba pamiętać, że elektroniki nie można zbliżać do strumienia wody chyba, że obudowa ma odpowiednie certyfikaty wodoszczelności. Warto zwrócić na to uwagę już przy wyborze słuchawek.
Słuchawki odporne na zachlapania łatwiej utrzymać w czystości
Niektóre modele np. Teufel Airy TWS charakteryzują się wzmocnioną odpornością na wilgoć i zachlapania, dzięki czemu jesienny deszcz, na przykład podczas biegu na autobus nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. Trwała konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości materiałem jest dodatkowym zabezpieczeniem.
Stosując wyżej wymienione zasady zapewnimy długotrwałe i jakościowe działanie słuchawek.
Źródło: Materiały prasowe
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE