Sprzęt komputerowy, PC, laptopy, peryferia
Popularność testowej wersji Windows 11 okazała się chyba większa niż nawet sam Microsoft się spodziewał. Ludzie chcą sprawdzić działanie nowego systemu u siebie, niektórzy jednak zamiast oficjalnej drogi – przez przystąpienie do programu Windows Insider chcą to zrobić samodzielnie pobierając nowy system z sieci. To błąd, który może kosztować takich użytkowników ściągnięcie na komputer niebezpiecznych wirusów.
Projektowanie procesorów nowej generacji o kodowej nazwie Hopper, nad którymi Nvidia pracuje od dłuższego czasu ma się wkrótce zakończyć. Przynajmniej tak wynika z przecieków, które pojawiły się w internecie. Byłaby to arcyważna premiera, gdyż wprowadzałaby ona zupełnie rozwiązania technologiczne do świata profesjonalnych kart graficznych – między innymi rzeczywistą wielordzeniowość.
Choć premiera procesorów Intela 12. generacji jeszcze nawet nie nastąpiła, to w Chinach można je już kupić na tamtejszym czarnym rynku. W sieci pojawiły się też pierwsze wyniki testów syntetycznych z ich wykorzystaniem – jeśli ich wyniki są prawdziwe, gigant z Santa Clara może mieć powód do świętowania – jego topowe procesory wracają na wydajnościowy szczyt.
Stało się. Microsoft oficjalnie zaprezentował następcę Windows 10, choć ciągle nie została podana data po której system trafi do końcowych użytkowników. Wiadomo natomiast, że obecnie użytkownicy Windows 10 otrzymają aktualizację za darmo.
Od tygodnia całą sieć elektryzują informacje o bliskim już debiucie następcy systemu Windows 10. Windows 11 bo o nim mowa, ma być publicznie pokazany już 24 czerwca. Jest to premiera, której nikt się nie spodziewał - jeszcze kilka dni temu przeważały sugestie, że jest to tylko większa aktualizacja obecnego systemu. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to nowy projekt. Właśnie wyciekł on do sieci, więc wiemy jak będzie wyglądać.
Nieznany z nazwy wirus ukryty w krach na pirackich serwisach p2p, w ciągu kilku lat zainfekował 3,2 mln komputerów na całym świecie, wykradając użytkownikom 1,2 TB prywatnych plików i aż 26 milionów danych logowania.
Większość elektroniki użytkowej korzysta dziś z szybkich pamięci półprzewodnikowych, czyli dysków SSD. To jednak wcale nie oznacza, że zaprzestano używania dysków twardych. W zastosowaniach, w których decydującym czynnikiem jest stosunek ceny do pamięci, dyski HDD nadal pozostają najlepszym rozwiązaniem, teraz okazuje się, że użycie grafenu do powlekania talerzy da im kolejne życie.
Microsoft zapowiedział przeprojektowanie Windows 10, w sieci pojawiły się nawet spekulacje, że będzie to coś więcej niż tylko aktualizacja, a wręcz nowa, pełnoprawna wersja Okienek i do tego otrzyma nazwę Windows 11. Sprawdziliśmy kiedy nowy system może zostać wydany i jakie nowe funkcje będzie zawierać.
AMD w nowych, opublikowanych niedawno sterownikach dodało obsługę swojego najmniejszego procesora graficznego z rodziny RDNA2 (Navi 24) do systemu Linux. Oznacza to bliską już premierę budżetowych kart z tej serii. To dobra wiadomość dla użytkowników.
Od kilku dni media w całej Polsce mówią i piszą o opłacie reprograficznej. Ma to być specjalny podatek z którego wpływy zostaną przeznaczone na dopłaty do ubezpieczeń społecznych gorzej sytuowanych artystów. Idea szczytna, ale największe kontrowersje budzi to, kto ma za to zapłacić. Okazuje się, że przede wszystkim kupujący elektronikę.
AGD
Telewizory
Jak to zrobić?