Konkretnie chodzi o model OLED 48 cali (prawdopodobnie 4K), który wyposażono w kilka bardzo interesujących technologii. Pierwszą z nich jest wspomniana wcześniej regulacja zakrzywienia ekranu – ekran o wyjątkowo cienkiej konstrukcji będzie mógł pracować w kilku ustawieniach – od zupełnie płaskiego, który najlepiej sprawdzi się przy oglądaniu filmów i seriali, po konfiguracje wygięte, idealne dla graczy komputerowych.
Co istotne, wszelkie funkcje i jakość wyświetlania mają być zachowane niezależnie od stopnia wygięcia ekranu – a mówimy tu o matrycy OLED z odświeżaniem ekranu na poziomie 120 Hz z obsługą VRR i czasem reakcji na poziomie 0,1 ms.
Dźwięk bez głośników
Choć już sam ekran z możliwością zmiany kąta wygięcia to rozwiązanie pomysłowe, nie będzie to jedyna nowinka technologiczna w tym sprzęcie. Z racji bardzo małej grubości obudowy telewizor ten nie będzie posiadał klasycznych głośników magnetycznych (które po prostu by się w nim nie zmieściły), będzie natomiast wyposażony w system Crystal Sound OLED – funkcję emitera dźwięku pełnić tu będzie cały ekran, który wibrując wytworzy falę dźwiękową. Owe wibracje nie będą widoczne dla użytkownika i w żaden sposób nie zakłócą odbioru treści na ekranie.
Źródło: LG, Flatpanels
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE