Konkretnie chodzi o model OLED 48 cali (prawdopodobnie 4K), który wyposażono w kilka bardzo interesujÄ…cych technologii. PierwszÄ… z nich jest wspomniana wczeÅ›niej regulacja zakrzywienia ekranu – ekran o wyjÄ…tkowo cienkiej konstrukcji bÄ™dzie mógÅ‚ pracować w kilku ustawieniach – od zupeÅ‚nie pÅ‚askiego, który najlepiej sprawdzi siÄ™ przy oglÄ…daniu filmów i seriali, po konfiguracje wygiÄ™te, idealne dla graczy komputerowych.
Co istotne, wszelkie funkcje i jakość wyÅ›wietlania majÄ… być zachowane niezależnie od stopnia wygiÄ™cia ekranu – a mówimy tu o matrycy OLED z odÅ›wieżaniem ekranu na poziomie 120 Hz z obsÅ‚ugÄ… VRR i czasem reakcji na poziomie 0,1 ms.
DźwiÄ™k bez gÅ‚oÅ›ników
Choć już sam ekran z możliwoÅ›ciÄ… zmiany kÄ…ta wygiÄ™cia to rozwiÄ…zanie pomysÅ‚owe, nie bÄ™dzie to jedyna nowinka technologiczna w tym sprzÄ™cie. Z racji bardzo maÅ‚ej gruboÅ›ci obudowy telewizor ten nie bÄ™dzie posiadaÅ‚ klasycznych gÅ‚oÅ›ników magnetycznych (które po prostu by siÄ™ w nim nie zmieÅ›ciÅ‚y), bÄ™dzie natomiast wyposażony w system Crystal Sound OLED – funkcjÄ™ emitera dźwiÄ™ku peÅ‚nić tu bÄ™dzie caÅ‚y ekran, który wibrujÄ…c wytworzy falÄ™ dźwiÄ™kowÄ…. Owe wibracje nie bÄ™dÄ… widoczne dla użytkownika i w żaden sposób nie zakÅ‚ócÄ… odbioru treÅ›ci na ekranie.
ŹródÅ‚o: LG, Flatpanels
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE