Czwartek , 11 Sierpień 2022

Google Maps umożliwią zakup biletów komunikacji miejskiej

   18.02.2021
Google szykuje ciekawe usprawnienie do popularnych Map dostępnych na telefonach z Androidem oraz iOS. Już niedługo będzie w nich można kupować bilety komunikacji miejskiej.
Popularne mapy Google pozwolą na zaplanowanie podróży i zakup biletu

W ramach aktualizacji aplikacji Maps, która niebawem trafi na smartfony działające pod kontrolą Androida oraz iOS, pojawi się zupełnie nowa i bardzo przydatna funkcja. W jej ramach będzie można zaplanować i co najważniejsze łatwo opłacić przejazd komunikacją miejską.

W Polsce usługa zostanie uruchomiona testowo, na razie w kilku miastach – Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, docelowo ma być rozszerzana i pojawią się w niej nowe funkcje, takie jak na przykład możliwość opłacania parkingów, choć szczegółów na razie nie znamy, gdyż sam Google jeszcze ich nie ujawnił.

Wiadomo natomiast, że bilet zakupiony w Google będzie wymagał skasowania – trzeba będzie po zakupie przyłożyć smartfona do czytnika w autobusie, metrze lub tramwaju.

Prosta płatność kartą

Co najważniejsze płatności w ramach usługi mają być bardzo proste i intuicyjne. Odbywać się będą tak samo jak zakupy w Google Play, czyli z pomocą karty płatniczej podpiętej do konta Google. Nie będzie potrzebne tworzenie żadnych dodatkowych kont ani portfeli. Wystarczy jedno potwierdzenie płatności bez konieczności przełączania się chociażby do aplikacji bankowości internetowej.

Płatności w Europie i USA

Usługa będzie działać w wielu miastach europejskich (np. Pradze) a także ponad 400 lokalizacjach w USA. Z pewnością ułatwi to podróżowanie.

Źródło: Google

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane