Już od kilku miesięcy było wiadomo, że nad siecią 6G pracuje Apple (które nawet szukało niedawno inżynierów mogących zająć się pracą nad projektowaniem sieci nowej generacji, a także np. chińskie Huawei oraz koreański LG. Okazuje się że najbardziej zaawansowana może być ta ostatnia firma, która poinformowała iż 13 sierpnia (informacja pojawiła się dopiero teraz) przeprowadziła już nawet udany test sieci nowej generacji.
Kłopoty ze spadkiem mocy sygnału
Jak donoszą źródła – test został przeprowadzony w Korei między budynkami oddalonymi od siebie o ok. 100 metrów. Inżynierowe LG twierdzą, że na razie jeszcze bardzo wiele pracy przed nimi. Na tę chwilę głównym problemem sieci 6G do technicznego rozwiązania jest utrata mocy sygnału w trakcie transmisji na większą odległość. By zminimalizować tę niekorzystną charakterystykę, LG przy projekcie 6G współpracuje z Fraunhofer HHI oraz Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics (IAF) nad zbudowaniem dedykowanego urządzenia wzmacniającego, które ma gwarantować stabilną komunikację w paśmie 155-175 GHz na poziomie mocy 15 dBm. Co pozwoli wykorzystać zalety sieci przy dalszych transmisjach.
Testowy nadajnik 6G
Mimo kłopotów technicznych z transmisjami w ramach tworzonej sieci nowej generacji, LG jest bardzo zadowolone z postępów prac nad 6G. "Sukces tego testu udowadnia, że jesteśmy coraz bliżej zastosowania opracowanej technologii w nadchodzącej erze 6G" - powiedział prasie I. Park, prezes oraz CTO LG Electronics.
Zasięg testu 6G
Debiut rynkowy za kilka lat?
W następnych miesiącach firma zamierza poświęcić się intensywnym pracom nad wzmacniaczem transmisji, tak by zapewnić sprawne przesyłanie danych na duże odległości. Plany LG są ambitne – korporacja chce by standardy 6G między korporacjami ujednolicono do 2025 roku, co pozwoliłoby na komercyjny start sieci w ciągu kilku następnych lat.
Warto w tym miejscu nadmienić, że prędkości transmisji sieci 6G będą nawet 50x większe niż w przypadku 5G, w tej chwili trudno to sobie nawet wyobrazić, bowiem nie osiągnęliśmy jeszcze nawet połowy możliwości sieci piątej generacji.
Źródło: Neowin
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE