Czwartek , 11 Sierpień 2022

Mapy Google pomogą ustrzec się tłoku podczas zakupów

   17.11.2021
Google cały czas pracuje nad swoimi mapami. Wkrótce pojawi się w nich nowa funkcja, którą docenią zwłaszcza osoby planujące świąteczne zakupy a jednocześnie wystrzegające się tłumów lub nie chcące zbyt długo czekać w kolejce.
Aktualizacja Map Google przyniesie nową, bardzo przydatną funkcję

Google opracował i wprowadza w tym momencie bardzo ciekawą, nową funkcjonalność do swoich Map. Przeglądając arkusze natrafimy bowiem na nowe oznaczenie - Area Busyness (zatłoczenie powierzchni). Jak zdradza sama nazwa, mapy podpowiedzą użytkownikom, czy miejsce – np. sklep do którego zamierzamy się udać jest w danej chwili zatłoczone.

Mapy Google

Mapy Google pokażą tłok w sklepach, ale też w komunikacji

Docelowo funkcja ma być bardzo rozbudowana. Ma wskazywać zatłoczenie nie tylko sklepów, centrów handlowych, powierzchni usługowych w miastach i miasteczkach, ale też na przykład frekwencję autobusów i tramwajów, a nawet parków czy natężenie ruchu pieszego na konkretnych ulicach. Pozwoli to sprawdzić - a w okresie przedświątecznym może to mieć szczególne znaczenie - czy do danego miejsca w ogóle warto iść, jeśli nie chcemy się natknąć na nieprzebrane tłumy.

Funkcja Area Busyness ma być od razu dostępna dla użytkowników Map Google na całym świecie – co ważne, będą z niej mogli skorzystać zarówno posiadacze smartfonów z systemem iOS jak i z Androidem.

Mapy Google

Więcej nowości w Mapach Google

Dodanie informacji o zatłoczeniu nie będzie jedyną nowością Map. Przy okazji zostaną rozszerzone zakresy informacji przy konkretnych pozycjach – lotniskach czy centrach handlowych. Teraz szybciej znajdziemy informacje na temat otwartych tam sklepów, restauracji, godzin ich otwarcia, a także usług dodatkowych. Oznaczone zostaną też toalety, co ułatwi życie „potrzebującym”.

Użytkownicy – na razie jednak tylko w USA – otrzymają też możliwość bezpośredniego zamawiania zakupów artykułów spożywczych „prosto z mapy”. Współpracę z Google nawiązało już 2000 sklepów w 30 stanach, a być może funkcja ta zostanie w przyszłości rozszerzona także na inne kraje, w tym Polskę.

Żródło: Google

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane