W latach świetności Nasza Klasa była gigantem odwiedzanym przez nawet 12 milionów użytkowników każdego dnia, a 14 milionów osób posiadało zarejestrowane konta. Dla wielu osób NK.pl była pierwszym w ogóle serwisem społecznościowym jaki poznali.
Nk.pl: pierwszy polski duży serwis społecznościowy
Powstały w 11 listopada 2006 roku portal z miejsca zdobył dużą popularność bo zaoferował prostą konstrukcję i oczekiwaną jak się okazało funkcjonalność – pozwolił odszukać i odnowić kontakty ze znajomymi ze szkolnych lat. Formuła ta była na tyle atrakcyjna, że nawet tacy giganci jak Facebook nie byli w stanie doścignąć Naszej Klasy. Serwis przyciągnął też ludzi starszych, dla których była to często w ogóle pierwsza w życiu przygoda z internetem.
Po kilku latach na absolutnym topie, Nasza Klasa zaczęła jednak tracić użytkowników. Być może przyczyniły się do tego dziwne eksperymenty administratorów serwisu, chociażby wprowadzenie uciążliwego dla gości Śledzika, czy sprzedaż Eurogąbek, czyli wewnętrznej waluty Nk.pl.
To koniec. Nasza Klasa zniknie z sieci 27 lipca
W 2014 serwis został wykupiony przez Grupę Onet, a właścicielem tej ostatniej stał się międzynarodowy gigant Ringier Axel Springer. Nie odmieniło to już jednak losów serwisu, który gwałtownie tracił użytkowników na rzecz Facebooka. Ostatnio Nk.pl zmieniła nawet profil – stała się portalem umożliwiającym wirtualne rozgrywki. Wszystkie te zabiegi najwyraźniej nie powstrzymały odpływu ruchu i użytkowników, w efekcie właściciel ogłosił, że 27 lipca ostatecznie zamknie portal.
Samo usuwanie danych z serwerów potrwa nieco dłużej. W komunikacie RASP przesłanym do Wirtualnych Mediów czytamy, że "Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia nk.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)". Oznacza to, że wszystkie dane użytkowników serwisu zostaną po pewnym czasie trwale usunięte, jeśli więc mamy tam jakiekolwiek materiały i nie chcemy ich stracić, należy je samodzielnie skopiować.
Źródło: Wirtualne Media
KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE