Czwartek , 11 Sierpień 2022

Targi MWC 2020, największa impreza technologiczna Europy odwołana

   13.02.2020
Przyczyną odwołania tych kluczowych targów nowych technologii i sprzętu, które miały się odbyć w Barcelonie jest - epidemia koronawirusa. Wielu głównych wystawców targów miało przyjechać właśnie z Chin, gdzie sytuacji epidemiologicznej daleko do opanowania, a bez ich udziału impreza zwyczajnie straciła sens.

O możliwym odwołaniu targów MWC 2020 mówiło się w branży od kilku tygodni. To efekt wycofywania się kolejnych firm z Azji - pierwsze było LG i ZTE, Lenovo, potem Sony, a ostatnio nawet firmy amerykańskie, choćby Facebook czy Intel. Wczoraj wycofała się Nokia. Część dostawców zrezygnowała z udziału prewencyjnie, inni, zwłaszcza mniejsi nawet gdyby chcieli dostać się do Europy nie mogli tego zrobić ze względu na kwarantannę, która dotknęła dziesiątki firm z Chin.

Oficjalne odwołanie MWC 2020

W końcu po kilkunastu dniach niepewności organizatorzy wydali oficjalne oświadczenie - formalny powód odwołania imprezy - "narastające obawy o bezpieczeństwo". Zamknięcie MWC 2020 to fatalna wiadomość dla wielu firm z branży, które na tych właśnie targach nawiązywały owocne relacje biznesowe. W ostatnich latach przedsięwzięcie to odwiedzało ponad 100 tysięcy gości z całego świata i odbywano tam tysiące spotkań biznesowych. Straci też Barcelona, która na organizacji imprezy zarabiała kilkaset milionów euro.

Zaburzony kalendarz premier

Odwołanie MWC 2020 wpłynie też na zwykłych konsumentów nowych technologii. Na targach tych zwyczajowo wiele firm ogłasza swoje premiery i aktualizacje, tym razem tego nie zrobi. Do takich koncernów należy Nokia, która miała tam pokazać kilka nowości, w podobnej sytuacji jest Huawei a także LG. Część firm będzie musiała swoje premiery przesunąć na późniejsze terminy, w niektórych przypadkach opóźni to też ich rynkowe debiuty.

Źródło: MWC2020

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane