Czwartek , 11 Sierpień 2022

WhatsApp na PC i Mac ma teraz połączenia wideo i głosowe

   05.03.2021
Twórcy WhatsApp ogłosili, że aplikacja komunikatora na komputery Mac i PC obsługuje już połączenia głosowe i wideo, oferując bezpieczne, zaszyfrowane połączenia z innymi użytkownikami zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. To krok w dobrym kierunku, zwłaszcza po ostatnich kontrowersjach z regulaminem.
Popularny komunikator zyskuje pełną funkcjonalność wersji na PC

Połączenia głosowe i wideo nie są oczywiście żadną nowością w WhatsApp. Aplikacje mobilne na Androida i iOS już od dawna oferują tę funkcję, a sam komunikator zaczął testowo udostępniać tę opcję niewielkiej grupie użytkowników PC już pod koniec ubiegłego roku. Jednak obecna premiera oznacza, że ​​funkcja ma być od teraz  w pełni dostępna dla wszystkich użytkowników WhatsApp na komputerach stacjonarnych. Ponieważ jednak odpowiednie serwery będą uruchamiane stopniowo, niektórzy użytkownicy będą musieli kilka dni poczekać na stosowną aktualizację.

WhatsApp: rozmowy wideo na PC i Mac także szyfrowane

Podobnie jak w przypadku istniejącej funkcji połączeń wideo na smartfonach, nowe połączenia na komputerze zapewniają to samo szyfrowanie typu end-to-end - co oznacza, że ​​WhatsApp i Facebook, do którego komunikator należy, nie widzą ani nie słyszą połączeń użytkowników. To ważne zwłaszcza w kontekście ostatnich zawirowań wokół regulaminu komunikatora, które miały w istotnym stopniu zmienić politykę prywatności.

Na razie bez połączeń konferencyjnych

To czego póki co zabraknie, to obsługa połączeń konferencyjnych, które na razie nie będą dostępne. WhatsApp obiecuje, że rozszerzy funkcjonalność desktopowych aplikacji także i o tę funkcję, ale konkretnych dat nie podano.

Aby skorzystać z nowej funkcji połączeń wideo na komputerach, należy skonfigurować aplikację desktopową WhatsApp na  Mac lub PC, co wymaga, posiadania konta w komunikatorze na telefonie komórkowym. Po zainstalowaniu aplikacji na komputerze użytkownicy muszą zeskanować kod QR, aby zalogować się do aplikacji komputerowej.

Źródło: WhatsApp

 

KOMENTARZE (0) SKOMENTUJ ZOBACZ WSZYSTKIE

Najczęściej czytane