Na przenośnych dyskach USB często trzymamy ważne informacje i pliki, dlatego, gdy zdarzy się sytuacja, w której komputer z jakichś powodów w ogóle nie widzi, albo wręcz zgłasza awarię naszego cennego nośnika, może to wyglądać jak problem bez wyjścia. Nam wydaje się, że straciliśmy te dane, a sam sprzęt został uszkodzony. Tymczasem urządzenie tego typu można jeszcze spróbować uratować, a szansa na samodzielną naprawę defektującego pendrive jest całkiem spora. W tym artykule wyjaśnimy, co możemy zrobić.
Każdy używał przenośnej pamięci USB do przenoszenia plików między komputerami, komputerem a telewizorem, oraz jako magazyn plików lub miejsce do tworzenia ich kopii zapasowych. Okazuje się jednak, że z pamięcią USB można zrobić znacznie więcej. W tym tekście pokażemy co.
Czasy, w których to Windows niepodzielnie dominował na rynku komputerów i urządzeń elektronicznych, dawno już minęły. Wiele osób posiada sprzęt z systemem macOS, jeszcze popularniejsze stały się smartfony z Androidem oraz iPhone z iOS. W efekcie przenoszenie plików pomiędzy poszczególnymi systemami i urządzeniami może przyprawić nas o zawrót głowy, zwłaszcza w sytuacji, gdy przenośny dysk zapełniony na jednym urządzeniu, nie będzie mógł być odczytany na innym. W tym tekście wytłumaczymy jak sformatować pendrive a tak, by zapisane na nim dane można było czytać na większości komputerów i urządzeń.
Poszukujesz pendrive odpowiedniego dla swoich potrzeb, ale nie wiesz jak wybrać optymalny sprzęt? Doradzimy: zwrócimy uwagę na technologie, prędkości zapisu i trwałość. Oto nasz przewodnik.
Dysk zewnętrzny to urządzenie bardzo przydatne. Możemy na mim przechowywać osobiste pliki – dokumenty, fotografie, materiały służbowe, bez obaw, że zostaną przypadkowo skasowane podczas pracy z komputerem czy w wyniku jego awarii. Które – z dostępnych w sklepach - urządzenia wybrać? Na jakie cechy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?
Jak to zrobić?
Tech
AGD
Gadżety