Autokorekta może być bardzo przydatna, pomagając w szybkim i efektywnym pisaniu na smartfonach, ale czasami może też niepoprawnie korygować to, co chcemy napisać, co prowadzi do zrozumiałej frustracji. Dostosowanie ustawień klawiatury na smartfonie może pomóc zminimalizować liczbę niechcianych błędów. Oto przewodnik krok po kroku, jak to zrobić na różnych systemach operacyjnych.
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że twoja klawiatura komputera z Windows przestała reagować na komendy? Jeśli tak, to wiedz, że jest to dość częsty problem, który może mieć wiele przyczyn. W tym artykule postaram się wyjaśnić, co może być źródłem takiego stanu i jak naprawić klawiaturę bez wydawania pieniędzy na nowy sprzęt.
Chyba każdemu użytkownikowi komputera zdarzyło się przypadkowo, przez równoczesne naciśnięcie kilku klawiszy, zmienić układ klawiatury. Zwykle tworzy to zamieszanie, gdyż litery zmieniają swoje położenie (np. pod klawiszem Z pojawia się litera Y), co utrudnia pisanie z pamięci. Tymczasem to wcale nie jest błąd. To przydatna funkcja, która pozwala wprowadzać dane w nieco inny niż zwykle sposób i może się przydać, chociażby przy szybkim pisaniu. Czym są „układy klawiatury”, tłumaczymy w tym artykule.
W prawie każdym smartfonie z Androidem znajduje się (lub można ją tam zainstalować) klawiatura Gboard produkcji Google. Jest to standardowa aplikacja do pisania na wielu telefonach, a na niektórych występuje jako dodatkowa opcja (można ją pobrać nawet na iPhone’a). Ponieważ zwykle na domyślnych ustawieniach zapewnia bezproblemową, intuicyjną obsługę, to niewielu użytkowników zna jej wszystkie, bardziej ukryte możliwości. W tym tekście chcemy przybliżyć niektóre z tych bardziej przydatnych.
MSI zaprezentowało właśnie swoje najnowsze klawiatury mechaniczne klasy premium. Do graczy trafi pełnowymiarowa klawiatura Vigor GK71 Sonic oraz kompaktowy model Vigor GK50 Low Profile TKL bez bloku numerycznego. Obie klawiatury są dedykowane zwłaszcza fanom FPS-ów, gier MOBA i wszystkich innych produkcji o dynamicznej rozgrywce, w których liczy się każdy ułamek sekundy.
Od pewnego czasu w sklepach trwa boom na klawiatury mechaniczne. Są one reklamowane jako znacznie lepsze od tradycyjnych, membranowych, zwłaszcza jeśli są przeznaczone specjalnie dla graczy komputerowych. Czy rzeczywiście klawiatura mechaniczna zapewnia najlepszą ergonomię i efektywność? Czym w zasadzie różni się od klawiatury membranowej? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.
W sklepach znajdziemy dziś kilkaset jeśli nie więcej modeli klawiatur komputerowych, we wszystkich możliwych kategoriach cenowych. Do naszej dyspozycji mamy sprzęt zarówno za kilkanaście, jak i blisko 1000 złotych, co z jednej strony daje ogromny wybór, z drugiej utrudnia jego ostateczne dokonanie. Za najbardziej odpowiednie dla graczy powszechnie uznaje się obecnie klawiatury mechaniczne. Wybraliśmy kilka najlepszych modeli, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Zachodnie serwisy donoszą, że gigant z Cupertino zamierza zrezygnować z klawiatur motylkowych i wrócić do starszego, lepiej funkcjonującego rozwiązania. Wcześniej, kiedy Apple ujawniło, że zamierza stosować w swoich komputerach konstrukcje oparte na mechanizmie motylkowym, spodziewano się znacznej poprawy ergonomii MacBookowych klawiatur, tak się jednak nie stało, nowa technika ostatecznie okazała się totalną pomyłką, a firmę naraziła na milionowe straty wynikające z konieczności wymiany bądź naprawy wadliwego sprzętu.
Tech
Jak to zrobić?
Gadżety
Audio