Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, prawdopodobnie masz na swoich kontach wiele cennych wspomnień w postaci zdjęć i filmów. Może chcesz je zachować na własnym dysku, aby mieć do nich łatwy dostęp i móc je ponownie obejrzeć? W tym krótkim poradniku pokazujemy, jak wyeksportować swoje multimedia z Instagrama, WhatsAppa i Messengera, krok po kroku.
Instagram to serwis społecznościowy, który obecnie przeżywa swój ogromny rozkwit, jednak wielu analityków wróży mu jeszcze bardziej świetlaną przyszłość. Błyskawicznie zdobywa nowych użytkowników, dla wielu z nich stał się wręcz podstawowym miejscem aktywności w sieci. Osobom, które dopiero założyły w nim konta może być jednak trudno połapać się w jego licznych (poza prostym udostępnianiem zdjęć i filmów) funkcjach, dlatego przygotowaliśmy poradnik z kilkoma najciekawszymi sztuczkami.
Facebook Messenger wielu osobom zastąpił inne, znane aplikacje do komunikacji. Powszechne uznanie zdobył dzięki połączeniu z najpopularniejszym na świecie serwisem społecznościowym, ale od dłuższego czasu jest czymś znacznie więcej. Choć prawie wszyscy znają jego podstawowe funkcje, to niewielu z nas korzystało kiedykolwiek z tych bardziej ukrytych. Tymczasem warto, gdyż pozwolą one rozwinąć skrzydła naszym konwersacjom. Oto 5 najciekawszych.
Popularny komunikator WhatsApp wreszcie otrzyma funkcję oczekiwaną od dawna przez użytkowników, czyli reakcje emoji. O jej wprowadzeniu poinformował sam szef Meta Mark Zuckerberg na swoim blogu.
Twórcy WhatsApp cały czas szukają sposobów, by ich komunikator był atrakcyjny dla użytkowników. Testowane są nowe funkcje, niektóre z nich zapowiadają się bardzo interesująco. Należy do nich przede wszystkim możliwość ukrywania własnego statusu przed wybranymi osobami z listy kontaktów.
Wszystko wskazuje na to, że WhatsApp pracuje nad nową i bardzo oczekiwaną funkcją, która umożliwia migrację historii czatów ze smartfona z Androidem na nowy telefon z iOS. Dotychczas takie „przenosiny” były możliwe jedynie na wybranych modelach urządzeń i tylko w odwrotną stronę.
Firma Meta, czyli właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsApp ogłosiła, że nie planuje wprowadzać szyfrowania end-to-end (E2EE) jako domyślnego w swoich aplikacjach Messenger i Instagram co najmniej do 2023. Koncern tłumaczy to względami bezpieczeństwa.
Od wczoraj WhatsApp przestał działać na wielu starszych smartfonach. To niestety nie jest awaria, ale celowa polityka firmy, która chce się skupić na obsłudze i rozwijaniu funkcji na nowszych modelach urządzeń mobilnych. Te najstarsze nie będą już w ogóle obsługiwane.
Premiera nowego Windows 11 już dziś o 17 czasu polskiego, tymczasem coraz więcej przecieków wypływa do sieci. Najnowsze jest bardzo zagadkowy i sugeruje, że Microsoft chce usunąć Skype z nowej wersji Okienek. Popularny komunikator do rozmów wideo miałby zostać w całości zastąpiony przez inny produkt Microsoftu - Teams.
Popularny wśród użytkowników sprzętu Apple, umożliwiający wideorozmowy komunikator FaceTime zostanie udostępniony w wersjach na Windows oraz telefony z androidem, otrzyma także nowe funkcje.
Firma Google ma zupełnie nowy pomysł na wideorozmowy. Zamiast płaskiego obrazka z wyświetlacza smartfonu mielibyśmy do dyspozycji naturalnej wielkości hologram osoby, z którą prowadzimy rozmowę. Technologia rodem z filmów science-fiction.
Zapowiedzi miały miejsce już kilka miesięcy temu, termin wprowadzenia modyfikacji przekładano, ale teraz ostatecznie należący do Facebooka WhatsApp zmieni swój regulamin. Na zaakceptowanie zmian użytkownicy będą mieli czas do 15 maja, kiedy to nastąpi formalne wdrożenie nowej polityki prywatności.
Sieć obiegła informacja, z której wynika, że Microsoft prowadzi rozmowy w sprawie zakupu popularnego Discorda. Do tej wiadomości dotarł Wall Street Journal, o sprawie pisze też agencja Bloomberg. Gigant z Redmond na tę transakcję chce wyłożyć nawet 10 mld dolarów.
A wszystko z dwóch powodów. Z jednej strony zapowiedziana nowa polityka prywatności, należącego do Facebooka WhatsAppa, z drugiej zachęta Elona Muska, który osobiście wskazał Signala jako najlepszą alternatywę.
Jeden z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych świata, jest (z powodu dużej zmiany warunków korzystania z usług) poddawany od kilku dni ogromnej krytyce na całym świecie. Nowe warunki prywatności, które mają obowiązywać od 8 lutego, przewidują że WhatsApp będzie udostępniać dane użytkownika Facebookowi, czyli swojemu właścicielowi.
Facebook, który jest właścicielem Whatsapp, postanowił zmienić politykę prywatności popularnego komunikatora. Zmiany dotyczą głównie przetwarzania danych. Odmowa ich akceptacji oznacza koniec możliwości korzystania z komunikatora. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?
Z aplikacji do wysyłania wiadomości korzysta zdecydowana większość użytkowników smartfonów. Oferują one zwykle znacznie szerszy zakres funkcji niż zwykłe SMS-y, dlatego ich popularność ciągle rośnie. Wybieramy głównie te najbardziej znane, tymczasem jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i prywatności, lepiej wybierać aplikacje, które zadbają o jej najwyższy poziom.
Powszechna dostępność internetu ma swoje zalety. Możemy się dzięki niej stale komunikować z bliskimi oraz miejscem pracy za pomocą telefonu, oraz – co po pandemii znów zyskało ogromną popularność – komunikatorami sieciowymi. Komunikatory te mają wiele zalet, jedne są proste inne to prawdziwe kombajny multimedialne z na przykład obsługą wideorozmów, w których może uczestniczyć jednocześnie większa grupa osób. Wybraliśmy 8 najlepszych aplikacji, dzięki którym będziesz zawsze w kontakcie z rodziną oraz najbliższymi.
Gadżety
AGD
Audio
Tech
Jak to zrobić?