W czasach, gdy mobilność staje się kluczowym elementem życia wielu ludzi, umiejętność efektywnego zarządzania energią laptopa może mieć ogromne znaczenie. W naszym artykule przedstawimy praktyczne i sprawdzone metody, które pomogą wydłużyć czas pracy takiego urządzenia na baterii. Od prostych zmian w ustawieniach systemowych po mądrą zmianę nawyków. Warto poznać nasze porady, pozwolą one bowiem cieszyć się większą swobodą i dłuższą pracę na jednym ładowaniu bez obaw o szybki spadek poziomu energii.
Laptopy oraz smartfony są ważnym, często wręcz nieodłącznym elementem codziennego życia większości ludzi. Umożliwiają wydajną pracę, przyspieszają naukę, pozwalają na rozrywkę i komunikację z bliskimi. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo dbać o swoje urządzenia, aby służyły jak najdłużej i nie uległy uszkodzeniu. Jednym z najczęstszych błędów jest pozostawianie laptopa oraz smartfona podłączonego do zasilania przez dłuższy czas, gdy jest używany w domu. Taka praktyka może mieć negatywne skutki zarówno dla ich baterii, jak i dla całego urządzenia.
Nasz komputer to wierny towarzysz pracy, rozrywki i komunikacji. Chcemy, aby służył nam jak najdłużej i nie sprawiał żadnych problemów. Niestety, często sami narażamy go na uszkodzenia i spowalniamy jego działanie przez nasze złe nawyki. Oto pięć z nich, których zdecydowanie powinniśmy unikać.
O wszystkie urządzenia elektroniczne trzeba dbać, dotyczy to także naszych laptopów, które są sprzętem przydatnym, ale też i bardzo delikatnym. Gdy kupujemy nowy rower czy auto, wiemy, że poszczególne tryby należy regularnie smarować, dokonywać przeglądów, odwiedzać warsztat. W przypadku laptopów zapominamy, że także i one – w celu poprawnego działania – wymagają uwagi. Zebraliśmy te porady, które przyczynią się do tego, iż nasz notebook dłużej zachowa pełną sprawność.
Większość laptopów, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni, szybko się przegrzewa. Wynika to przede wszystkim z ich smukłej konstrukcji, która utrudnia sprawne odprowadzanie rozgrzanego przez podzespoły powietrza. Wiele osób zaczęło wręcz uważać, że taki stan jest zupełnie normalny dla tego typu urządzeń. Tymczasem sprzęt, który się przegrzewa, zaczyna zwalniać (tracić wydajność). W tym tekście wyjaśnimy, co zrobić, by obniżyć temperaturę notebooka i sprawić, by się jednak nie przegrzewał.
Z Chin płyną niepokojące wiadomości, według których poważnym zaburzeniom znów ulega tam produkcja komponentów, mających ogromne znaczenie dla wytwarzania innych urządzeń elektronicznych, zwłaszcza laptopów. Wszystko przez kolejną falę Covid-19.
Zdarza się, najczęściej jest to sytuacja nagła, że bateria laptopa, mimo podłączenia go do zasilacza podpiętego już do gniazdka elektrycznego nie ładuje się. Taki stan rzeczy może oznaczać poważną awarię baterii, ale wcale nie musi. Przyczyn tego rodzaju sytuacji może być więcej. Oto najważniejsze z nich.
Seria Studio produkowana od kilku lat przez Microsoft z początku wydawała się trochę wysiloną odpowiedzią na produkty Apple. Wyglądało to trochę tak, jakby gigant z Redmond chciał pokazać, że także potrafi produkować sprzęt komputerowy „dla ludzi”. Początkowo kończyło się jednak na wysokich cenach i przeciętnych specyfikacjach. Z każdą generacją jest jednak coraz lepiej, czego dowodem jest właśnie nowy Surface Laptop Studio.
Baterie w laptopach mają to do siebie, że z biegiem czasu wskazania miernika pojemności są coraz mniej precyzyjne. Już po kilku miesiącach codziennego użytkowania, dane, które widzimy z poziomu systemu operacyjnego, mogą w znacznym stopniu rozbiegać się z rzeczywistością. Powoduje to, że nie wiemy dokładnie, kiedy akumulator laptopa się rozładuje i ile czasu zostało nam jeszcze do dyspozycji. Aby wskaźniki naładowania akumulatora były prawidłowe, należy co jakiś czas wykonać jego kalibrację.
Rozważasz kupno laptopa? Może warto zainteresować się ultrabookiem, czyli komputerem lekkim i ultramobilnym, a przy tym eleganckim i stylowym. To kategoria notebooków, która zyskuje coraz większą i w pełni zasłużoną popularność. Komputery te są niemal tak samo poręczne jak tablety, a przy okazji oferują funkcjonalność pełnego komputera. Oto lista 5 naszym zdaniem najciekawszych obecnie modeli.
Główną przewagą laptopa nad komputerem stacjonarnym jest możliwość – dzięki wbudowanemu akumulatorowi – korzystania z niego także w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Z czasem jednak każda bateria traci swoje właściwości, przez co skraca się czas pracy bez zewnętrznego zasilania. Są jednak sposoby pozwalające na to, by proces „starzenia” akumulatora maksymalnie opóźnić a nasz notebook działał długo bez żadnych kłopotów. Oto te sposoby.
Rok szkolny startuje za kilka dni, to najlepszy moment na przegląd rynkowych ofert laptopów, które sprawdzą się jako pomoc przy odrabianiu lekcji a także jako rozrywka po szkole.
Nowy Swift 5 od Acera ma 14,95 mm grubości, waży mniej niż 1 kg, posiada dysk SSD PCle NVMe o pojemności 1 TB i nawet do 16 GB pamięci LPDDR4X. To jeden z ciekawszych produktów, który został zaprezentowany podczas GPC 2020.
Choć wszyscy znamy Google z mobilnego systemu Android i najpopularniejszej wyszukiwarki, to nie jest to jedyna działalność giganta. Tworzy on też system Chrome Os dla notebooków i teraz poprzez wydłużenie okresu wsparcia dla urządzeń pracujących pod jego kontrolą, chce skusić do ich zakupu nowych użytkowników.
Berlińskie targi IFA obfitowały w wiele premier, jedną z nich jest nowy 14-calowy laptop od Acera. Sama firma w materiałach promocyjnych zapewniała, że ma to być produkt stylowy, wydajny i bardzo lekki. Nie jest to może mocarz, ale do wydajnej i wygodnej pracy z pewnością wystarczy.
Gigant z Cupertino postanowił odświeżyć swoja ofertę laptopów i nie obyło się bez niespodzianek. Klasyczny MacBook zniknie w ogóle z półek sklepowych, jego miejsce zajmie linia MacBooków Pro - wszystkie modele będą wyposażone w Touch Bare. Nowych komponentów doczekał się za to ultracienki MacBook Air, który zostanie gruntownie odświeżony.
Zastanawiasz się nad kupnem laptopa, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować? Mamy coś dla ciebie, oto przegląd 5 najlepszych naszym zdaniem modeli, dostępnych w sklepach w tym momencie. Są to laptopy multimedialne a zatem stworzone z myślą zarówno o pracy, jak i rozrywce.
Zachodnie serwisy donoszą, że gigant z Cupertino zamierza zrezygnować z klawiatur motylkowych i wrócić do starszego, lepiej funkcjonującego rozwiązania. Wcześniej, kiedy Apple ujawniło, że zamierza stosować w swoich komputerach konstrukcje oparte na mechanizmie motylkowym, spodziewano się znacznej poprawy ergonomii MacBookowych klawiatur, tak się jednak nie stało, nowa technika ostatecznie okazała się totalną pomyłką, a firmę naraziła na milionowe straty wynikające z konieczności wymiany bądź naprawy wadliwego sprzętu.
Na półki sklepowe trafiły najnowsze laptopy dla graczy i najbardziej wymagających użytkowników marki Lenovo Legion. Notebooki Lenovo Legion Y740 nawet w podstawowej konfiguracji umożliwiają granie w najwyższych detalach, w rozdzielczości Full HD oraz WQHD, a nawet 4K, zaraz po podpięciu zewnętrznego monitora.
AGD
Audio
Gadżety
Jak to zrobić?