Jeśli spotkała cię sytuacja, w której twoja mysz zaczęła pracować nieprawidłowo – przestała działać jej rolka, lub po użyciu zachowuje się dziwnie, np. wskaźnik jest niestabilny na ekranie, jakby coś jeszcze nim poruszało, to jest tekst dla ciebie. Wyjaśnimy w nim, jakie mogą być przyczyny awarii myszy, wskażemy też, jak samodzielnie je usunąć, by nie było konieczności zakupu nowego urządzenia.
Mogłoby się wydawać, że mysz komputerowa to urządzenie, o którym wiemy wszystko. Owszem, wynalazek rewolucyjny – trudno sobie wyobrazić jak by wyglądało korzystanie z komputera bez niego – ale, chyba (przynajmniej tak nam się wydaje) niezbyt skomplikowany. Tymczasem myszka myszce nierówna – są urządzenia bardziej i mniej czułe, i co ważne ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania i skuteczność w różnych zastosowaniach. Jednym z parametrów określających mysz jest jej rozdzielczość DPI. Co to dokładnie jest, wyjaśniamy w tym artykule.
Myszek komputerowych używają wszyscy, zdaniem niektórych analityków to jeden z największych wynalazków w historii – nie ma niczego wydajniejszego i wygodniejszego do sterowania komputerem wyposażonym w monitor. Tymczasem prócz zwykłych myszy, w sklepach można kupić jeszcze wygodniejsze urządzenia ergonomiczne zapewniające niezrównany komfort użytkowania. Czy warto je kupować i na jakie cechy należy zwrócić wyjaśnimy w tym tekście.
Myszka komputerowa to jedno z najważniejszych urządzeń elektronicznych jakie mamy w domu. Niech nikogo nie zmylą małe rozmiary – bez niej korzystanie z komputera byłoby mordęgą, prawdopodobnie nigdy nie pojawiłyby się interfejsy graficzne – a jeśli nawet to ciągłe sięganie palcami do dotykowego monitora nie byłoby zbyt wygodne. Dzięki myszce możemy wydawać polecenia komputerowi w najprostszy i bardzo naturalny sposób. Podobnie jest w grach – precyzyjna, wygodna mysz to szybka reakcja i sukces w rozgrywce.
Tech
Audio
Hi-Fi/Audio
Telewizory
Jak to zrobić?
AGD