Futuryści od dawna zapowiadają, ze przyjdzie taki czas, kiedy roboty zastąpią ludzi przy wykonywaniu prostych i powtarzalnych, a później i bardziej skomplikowanych czynności. Nikt jednak nie przewidywał, że maszyny zastąpią też zwierzęta, tymczasem przykład rozwijanego od pewnego czasu robota Spot, któremu zaimplementowano właśnie funkcję psa pasterskiego pokazuje, że możemy się spodziewać dosłownie wszystkiego.
Inteligentne domy to już nie tylko wytwór wyobraźni pisarzy Science Fiction, to już także nie nowinka technologiczna, na którą stać tylko najbogatszych. Nowoczesne rozwiązania możemy dziś wdrożyć nawet w M3 w bloku, a ich koszt raczej nikogo nie odstraszy.
Era składanych smartfonów zdaje się nadchodzić wielkimi krokami. Ich producenci, w miarę napływania kolejnych danych o nasycaniu się rynku dotychczasowym sprzętem, próbują zwrócić uwagę klientów nowymi pomysłami. Wcześniej było to kilka aparatów, a teraz nadeszły giętkie smartfony. Niedawno taki smartfon zaprezentowało chińskie Huawei. Czy jest to propozycja interesująca?
Kiedy przed nieco ponad 30 laty zaczęto na masową skalę produkować płyty CD, wydawało się, że cyfryzacja zapisu danych wkroczy w zupełnie nowa fazę. I tak było. W ciągu kilku lat nośniki cyfrowe totalnie zdominowały przemysł wydawniczy niemal zupełnie eliminując tradycyjne metody zapisu. W tamtych czasach była to rewolucja, która miała zapewnić nie tylko lepszą jakość, ale i możliwość nieskończonego, bo odpornego na ząb czasu, przechowywania. Dziś, gdy napędy optyczne znikają z półek sklepowych, pojawia się pytanie: co zrobić ze zgromadzonymi w domach i bibliotekach setkami nagrań, płyt z danymi czy nawet zdigitalizowanymi książkami? Za kilka lat może już nie być sprzętu, który pozwoli na ich odczytanie.
Hi-Fi/Audio
Tech
Jak to zrobić?
Telewizory