Dotychczas wśród telewizorów z najwyższej półki cenowej dominowały te wykorzystujące matryce organiczne typu OLED. Ostatnio na popularności zaczyna zyskiwać jednak inna, alternatywna w stosunku do nich technologia, nazywana QLED. W tym tekście wyjaśnimy, co to jest, jak działa i czy rzeczywiście jest dobrą alternatywą dla ekranów OLED.
Na nadchodzących targach CES 2021, LG chce zaprezentować nową generację telewizorów. Najciekawszą funkcją w jednym z modeli będzie możliwość samodzielnej zmiany zakrzywienia ekranu – od zupełnie płaskiego, po zagięty
Wybór telewizora to dziś jedna z najtrudniejszych kwestii, przed jakimi staje konsument. Ilość marek i konfiguracji jest tak ogromna, że czasem ciężko się na cokolwiek zdecydować. Tymczasem większość urządzeń jest do siebie bardzo podobna, wyposażona w funkcje SMART, połączenie z siecią i inne „bajery”. Tymczasem rzeczywista walka na jakość rozgrywa się w zasadzie między dwiema technologiami LED i OLED, które definiują współczesną domową rozrywkę. I tu pojawia się pytanie – co jest lepsze i co wybrać. Odpowiadamy.
Do takich wniosków można dojść czytając raport IHS Markit, znanej firmy analitycznej, która sugeruje, że epidemia koronawirusa będzie mieć poważny wpływ np. na podaż paneli LCD na świecie.
Jak to zrobić?
Tech
AGD
Audio