Urządzeń, które posiadają wbudowane ekrany, przybywa w naszych domach w szybkim tempie. Nie są to już tylko telewizory czy monitory, których mamy często i po kilka sztuk, ale też tablety, smartfony, a nawet wyświetlacze urządzeń kuchennych i innego typu sprzętu AGD. Choć technika idzie do przodu, to jednego zjawiska nie udało się zupełnie wyeliminować – powstawania w nich martwych lub nieaktywnych pikseli. Co to za problem, czy łatwo da się to naprawić i czy obejmuje go gwarancja, wyjaśniamy w tym artykule.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej globalną pandemią od 28 do 30 października odbywały się w Warszawie kolejne targi Audio Video Show – największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Niemal wszyscy liczący się wytwórcy sprzętu audio oraz wideo, zwłaszcza tego wyznaczającego rynkowe standardy i przeznaczonego dla najbardziej wymagających klientów, zaprezentowali na Stadionie Narodowym oraz w kilku innych miejscach miasta swoje najnowsze produkty.
Projektor cyfrowy to doskonała alternatywa dla dużego telewizora. Współczesne urządzenia tego typu oferują jakość obrazu zbliżoną do najlepszych ekranów (a czasem nawet lepszą), a jednocześnie dają cześć coś, czego żaden telewizor nie posiada: pełną mobilność. W tym tekście omówimy dominujące na rynku technologie oraz sprawdzimy wady i zalety tego typu urządzenia.
Jakiś czas temu media we Francji obiegła ciekawa wiadomość. Jeden ze sprzedawanych na tamtejszym rynku zaawansowanych robotów kuchennych został gruntownie sprawdzony przez popularny serwis Numerama testujący sprzęt elektroniczny. I co się okazało? W urządzenie to wbudowany jest... mikrofon, choć żaden dokument ani specyfikacja produktu o tym nie informuje. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że robot o nazwie Monsieur Cuisine Connect jest sprzedawany w sieci Lidl, a ten sam produkt trafił też do Polski.
Jak to zrobić?
Telewizory
AGD
Tech