Jeszcze 15 lat temu nikt sobie nawet nie wyobrażał, że używane każdego dnia urządzenia domowe będą mogły być połączone z siecią Internet i współpracować ze sobą w ramach funkcjonalnego, inteligentnego systemu. Dziś jest to w zasadzie podstawowy kierunek projektowania, rozwoju i ekspansji wszystkich sprzętów elektronicznych. Wielkie koncerny produkujące AGD i elektronikę stawiają na Internet Rzeczy, jako na najbardziej rozwojowy segment rynku. Czym zatem jest ów Internet Rzeczy i czy rzeczywiście jest aż tak ważny?
Następną generacją Apple TV może być urządzenie, które zaoferuje użytkownikom znacznie większą funkcjonalność niż obecnie, twierdzą źródła bliskie gigantowi z Cupertino. W zestawie ma się znaleźć własny aparat i wbudowany głośnik przypominający HomePod.
Jakość oświetlenia w dużej mierze przekłada się na nasze samopoczucie w domu. Odpowiednia barwa, natężenie i ustawienie źródeł światła ma bezpośredni wpływ nie tylko na komfort domowników, ale też wygląd samych pomieszczeń. To właśnie światło wydobywa urodę detali architektonicznych, podkreśla te elementy, które chcielibyśmy widzieć lepiej. Tymczasem w domach przyszłości inteligentne oświetlenie pozwoli sterować źródłami światła w zależności od potrzeb czy nastroju, dopasowywać siłę, barwę i ukierunkowanie promieni tak jak sobie tego życzymy. Bez konieczności przebudowy całej instalacji.
Od dłuższego czasu w sieci krążyły informacje, że Google pracuje nad następcą Chromecasta – popularnej przystawki multimedialnej do TV. Projekt Sabrina, bo o nim mowa ma przenieść korzystanie z telewizora w nowy wymiar – a wszystko dzięki skokowi technicznemu i nowym funkcjom
AGD
Telewizory
Jak to zrobić?
Audio