Smart telewizory to urządzenia, które mają wbudowane zaawansowane funkcje internetowe i mogą łączyć się z różnymi aplikacjami i usługami online. Dzięki temu łatwiej dzięki nim oglądać filmy i seriale na żądanie przeglądać strony internetowe grać w gry i korzystać z mediów społecznościowych na dużym ekranie. Jedną z funkcji charakterystycznych dla telewizorów nowej generacji jest HbbTV, czyli telewizja hybrydowa. Co to za funkcja, na czym polega, wyjaśniamy w tym artykule.
Po październikowej premierze Androida 12 dla smartfonów, Google w końcu zapowiedziało nową wersję swojego systemu przeznaczonego dla smart telewizorów. Na razie jest to jedynie Android TV 12 w wersji dla programistów, ale to oznacza, iż system jest już gotowy i aktualizacja może niebawem zostać udostępniona użytkownikom.
W wielu domach znajdują się starsze telewizory, które nie posiadają funkcji smart, albo są pierwszymi „inteligentnymi” wersjami, jakie już dawno się zdezaktualizowały i nie otrzymują nowych usprawnień. Tymczasem mimo nieposiadania nowoczesnych funkcji dodatkowych, ich wyświetlacze ciągle działają bardzo dobrze i trochę szkoda się ich pozbywać. Takie telewizory mogą otrzymać drugie życie — wystarczy jeden mały gadżet.
Są chwile, kiedy chcielibyśmy szybko pokazać zawartość smartfona lub tabletu na większym ekranie – np. na telewizorze. Czy są to zdjęcia, którymi chcemy się podzielić z najbliższymi, czy też nagrania filmowe - nie zawsze mamy czas i ochotę, by zgrywać je na pendrive’a lub komputer i dopiero potem prezentować. Tymczasem są sposoby, by zawartość ekranu urządzenia mobilnego szybko rzutować na telewizor. Jak? Wyjaśniamy w tym tekście.
Panuje dość powszechny stereotyp, że w cenie do 2 tys. złotych trudno o dobry, nieźle wyposażony telewizor. Postanowiliśmy się temu przyjrzeć i wybraliśmy dla was 5 urządzeń, które temu przeczą. Oto nasz wybór niedrogich i dobrych telewizorów, które nie drenują kieszeni nabywcy.
Zakup nowego telewizora może się okazać co najmniej trudnym doświadczeniem. Mnogość dostępnych funkcji i rozwiązań, ilość dostępnych modeli może przyprawić o ból głowy. Chociaż masz prawdopodobnie z góry określone wymagania co do przekątnej ekranu czy maksymalnych możliwych kosztów, przekonasz się, że cena i wielkość to nie wszystko, że istnieje mnóstwo innych funkcji i czynników, które trzeba uwzględnić. HD, Ultra HD a może 8K? Smart a może zwykły? A jak już kupimy, to ów należy sprzęt odpowiednio ustawić. Dosłownie.
Prawie wszystkie sprzedawane dziś na rynku telewizory to nie tylko zwykłe ekrany wyświetlające obraz. To już komputery - z własnym procesorem, zaawansowanym systemem operacyjnym i funkcjami, które umożliwiają użytkownikowi dużo więcej niż tylko bierne oglądanie filmów czy seriali. Czołowi producenci zadbali o to, by ich urządzenia stały się prawdziwymi centrami domowej rozrywki: można na nich instalować - tak jak na smartfonie - aplikacje i programy, przeglądać internet, korzystać z czatów, komunikatorów, poczty e-mail a nawet sterować pozostałymi urządzeniami w domu. W tym tekście wyjaśniamy, czym różnią się systemy operacyjne poszczególnych telewizorów, jakie są naprawdę "smart" i który najlepiej wybrać.
AGD
Jak to zrobić?
Tech