Założyciel i dyrektor generalny firmy Green Hills Software, która tworzy systemy operacyjne dla komputerów pokładowych aut różnych producentów, za własne pieniądze wykupił całostronicową reklamę w New York Times, w której „ostrzega”, że „miliony” zginęłyby w wypadkach, gdyby aktualna wersja systemu Full Self-Driving Tesli miała pełną kontrolę nad każdym pojazdem poruszającym się po światowych drogach.
Niepokojące wiadomości docierają do nas z Chin. Tamtejsze władze wymuszają na fabrykach produkujących podzespoły elektroniczne a nawet całe telefony dla Apple, oraz komponenty dla wielu innych firm z Europy i USA (w tym np. Tesli) zamknięcie produkcji, w celu oszczędzania energii. Takie przestoje muszą się prędzej niż później przełożyć na wzrost cen elektroniki na Zachodzie.
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk zaprezentował koncept humanoidalnego robota o nazwie Tesla Bot (kodowa nazwa Optimus), który ma działać na bazie tej samej sztucznej inteligencji, co autonomiczne pojazdy koncernu Tesla. Funkcjonująca wersja robota nie pojawiła się co prawda podczas prezentacji, ale poznaliśmy wiele szczegółów na temat tworzonej maszyny.
Tesla, która szczyci się najbardziej zaawansowanymi pracami nad „samojezdnymi” autami, postanowiła w swoich samochodach wprowadzić możliwość subskrypcji pakietu, który umożliwi posiadaczom skorzystanie z kilku przydatnych autonomicznych funkcji.
Niedawno Elon Musk obiecywał, że komputer pokładowy i system wyświetlania w nowej Tesli Model S będzie tak potężny, że posiadacz tego auta będzie w stanie w nim zagrać w Cyberpunk 2077. Wygląda na to, że udało mu się spełnić tę niecodzienną obietnicę.
Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Tesla z przytupem wprowadza możliwość płacenia za nowe samochody bitcoinami - jedną z największych ogólnoświatowych kryptowalut. Wtedy wydawało się że znany producent aut elektrycznych chce pokazać jak bardzo jest nowoczesny i patrzy w przyszłość. Teraz jak widać, okazało się, że nie wszystko poszło tak jak zamierzano. Sam Elon Musk ogłosił, że firma Tesla na razie wycofuje się z tej formy płatności za swoje auta.
Tesla zakończyła właśnie prace nad pierwszym pickupem własnego pomysłu – Cybertruckiem. Auto posiada kontrowersyjną, kanciastą stylistykę, czym odróżnia się od pozostałych modeli producenta. Prezentacja bryły auta miała miejsce już w listopadzie 2019, jednak dopiero teraz zakończyły się prace konstrukcyjne i samochód może trafić do seryjnej produkcji.
Kilkadziesiąt godzin temu sieć obiegła informacja, że po aktualizacji oprogramowania pokładowego w samochodach Tesla, w menu pojawiła się możliwość wyboru języka polskiego. Choć sam koncern zagadkowo milczy, może to oznaczać, iż był to jedynie pierwszy krok firmy Elona Muska przed wejściem na polski rynek.
O samochodach, które nie będą potrzebować kierowcy mówi się od dawna. Pracują nad nimi właściwie wszyscy liczący się na świecie producenci samochodów oraz niektóre wielkie koncerny elektroniczne (w tym podobno Apple). Nie inaczej jest z amerykańską Teslą, która jako producent zaawansowanych samochodów elektrycznych od samego początku działalności przoduje w futurystycznych rozwiązaniach. Na pierwszy front mają pójść taksówki i jak ogłosił Elon Musk, ma się to stać już za rok!
Tech
Jak to zrobić?
Gadżety