Napotykając komunikat o błędzie uwierzytelniania Wi-Fi na urządzeniu z Androidem, możesz czuć się odcięty od świata cyfrowego. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod, które pomogą ci szybko przywrócić połączenie internetowe. W tym artykule przedstawiamy serię kroków, które można podjąć w celu rozwiązania problemu z uwierzytelnianiem i odzyskania dostępu do sieci. Od prostych rozwiązań, takich jak ponowne uruchomienie urządzenia, po bardziej zaawansowane metody konfiguracji, nasz przewodnik pomoże każdemu wrócić do sieci bez zbędnej zwłoki.
Sieć Wi-Fi to nie tylko wygoda dostępu do internetu, ale i – w dzisiejszych czasach – ze względu na podłączone do niej urządzenia, brama do domowego bezpieczeństwa. Dlatego nie powinniśmy pod żadnym pozorem tolerować obecności w niej osób, których nie znamy lub nie zaprosiliśmy: sezonowych lokatorów, przechodniów, rodziny, kurierów, a już zwłaszcza hakerów i cyberprzestępców. Dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić, czy aby ktoś się nie łączy z naszą siecią Wi-Fi i pozbyć się wszystkich niechcianych gości. Jak to zrobić, tłumaczymy w tym artykule.
Wi-Fi 7 to najnowsza wersja obecnego w naszych domach standardu bezprzewodowej łączności, która została właśnie oficjalnie zaprezentowana przez organizację Wi-Fi Alliance. Nowa generacja sieci ma oferować znacznie wyższą prędkość, zasięg i niezawodność transmisji danych niż poprzednie. Wi-Fi 7 ma także wspierać nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, rzeczywistość rozszerzona i internet rzeczy. W tym artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest nowa sieć i jak bardzo różni się od starszych wersji.
Wi-Fi to znana wszystkim technologia bezprzewodowa, która pozwala na łączenie się z internetem za pomocą fal radiowych. Wi-Fi jest bardzo popularne i wygodne, ale nie zawsze działa optymalnie. Czasami sygnał sieci bezprzewodowej może być słaby lub niestabilny, co wpływa na jakość połączenia i prędkość przesyłania danych. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić siłę owego sygnału i jak poprawić jego jakość, zwłaszcza że to właśnie słaby sygnał (a nie np. awaria sprzętu) może być powodem problemów z internetem.
Wi-Fi to technologia, którą wszyscy znamy, gdyż pozwala nam korzystać z internetu bezprzewodowo wszędzie tam, gdzie potrzebujemy: w domach, biurach, kawiarniach i wielu innych miejscach. Sieć ta wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych między urządzeniami i routerami, jednak ma pewne istotne ograniczenia, takie jak zakłócenia elektromagnetyczne, niski poziom bezpieczeństwa, ograniczony zasięg i przepustowość. Wkrótce jednak możemy się spodziewać nowego rozwiązania, które mogłoby być szybsze, bezpieczniejsze i efektywniejsze. Poznajcie Li-Fi.
Nie ma wątpliwości, że kolejne generacje Wi-Fi są coraz lepiej dopracowane. Większość ludzi korzysta z bezprzewodowego dostępu do internetu w domu, w pracy lub w miejscach publicznych, a Wi-Fi pozwala nam łączyć się z siecią i korzystać z różnych usług i aplikacji bez konieczności podłączania kabli. Technologia ta jest też coraz szybsza i wydajniejsza. Obecnie króluje standard Wi-Fi 6 i jego odmiana 6E, ale Wi-Fi 7 jest już w fazie rozwoju i ma być jeszcze lepsze.
Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć hasła do własnej sieci Wi-Fi i tym samym stracić możliwość łączenia się z internetem. Na szczęście nie ma się czym niepokoić, jest bowiem kilka skutecznych i szybkich do zastosowania sposobów na to, by odzyskać hasło sieciowe na komputerze z Windows. W tym tekście przedstawiamy trzy najprostsze metody.
Przeglądając sieć, bardzo często można natrafić na zapytania typu „dlaczego moje Wi-Fi działa tak słabo”, choć zadający je ludzie często zaraz potem dodają, że korzystają z najnowszego, bardzo wydajnego sprzętu, posiadają też szybkie, światłowodowe łącza internetowe. Okazuje się, że przyczyną wolnego internetu bezprzewodowego może być po prostu złe ulokowanie routera. W tym tekście podpowiemy, gdzie go nie stawiać, by tym samym nie ograniczać zasięgu i szybkości transferu.
Zdarza się, zwłaszcza podczas wyjazdów za miasto, że jesteśmy w sytuacji, w której jedynym urządzeniem mającym zasięg sieci jest np. nasz telefon, a chcielibyśmy móc korzystać także z internetu na laptopie, lub pozwolić komuś znajomemu na podłączenie się do nas. W takiej chwili możemy szybko i łatwo udostępnić połączenie z telefonu na inne urządzenie. Jak to zrobić wyjaśnimy w tym artykule.
Niemal wszyscy korzystamy z bezprzewodowego internetu w sieciach Wi-Fi. To wygodne rozwiązanie sprawdza się zarówno w domach, biurach jak i przestrzeni publicznej w postaci hot-spotów. Bywa jednak tak, że sieci tego typu nie działają prawidłowo – łącze nagle zwalnia, lub połączenie zostaje w ogóle zerwane. Wcale nie musi to jednak oznaczać awarii lub problemów u dostawcy sygnału. Wokół nas są liczne urządzenia, które mogą zakłócać lub nawet uniemożliwiać poprawne działanie bezprzewodowego internetu. Oto lista tych najważniejszych.
Wi-Fi 6 jeszcze nie zdążyło się na dobre przyjąć w naszych domach, a już miał je zastąpić nowszy i nieco wydajniejszy standard 6E. Okazuje się jednak, że to może wcale nie nastąpić. Producenci planują bowiem jeszcze jakiś pozostać przy pierwszym Wi-Fi 6, a konkretnie do czasu pojawienia się Wi-Fi 7, bez wchodzenia w „generację pośrednią”. Wszystko przez brak dostaw odpowiednich półprzewodników.
Internet to dziś jedno z najważniejszych mediów w domu, traktowany na równi z prądem czy ogrzewaniem. Jego sprawne działanie bez zakłóceń jest warunkiem komfortu, efektywnej pracy i dobrej rozrywki. Niestety nie zawsze jest to możliwe – duży dom lub mieszkanie, zakłócenia powodowane przez grube ściany powodują degradację sygnału i w efekcie kłopoty z siecią w pomieszczeniach oddalonych od routera. W tym tekście przedstawimy sposób na to, jak sobie z tym poradzić i cieszyć się niezakłóconą pracą Wi-Fi w całym domu.
Standard Wi-Fi jest dziś najpowszechniejszym sposobem łączenia się z siecią internetową. Korzystamy z niego zarówno w domach, gdyż umożliwia bezprzewodowe podłączenie kilku urządzeń do jednego źródła internetu, jak i w miejscach publicznych (hot spoty). Sieć nie zawsze jednak działa dobrze, także nasze urządzenia często odmawiają współpracy i nie chcą się łączyć z internetem. Oto najczęstsze przypadki i sposoby jak sobie z nimi radzić.
Brak dostępu do Internetu to w dzisiejszych czasach coś więcej niż kłopot. Potrzebujemy być w stałym kontakcie z bliskimi, rodziną czy miejscem pracy, zatem jeśli nie posiadamy odpowiedniej łączności czujemy się źle. Presja jest szczególnie silna, kiedy przebywamy poza domem – na urlopie, w trasie czy po prostu podróżujemy. Odpowiedzią producentów elektroniki na to zapotrzebowanie są routery MiFi, czyli mobilnego Wi-Fi w których źródłem sygnału jest sieć komórkowa (poprzez kartę SIM).
By przesyłać pliki używamy różnych metod – najczęściej poczty e-mail, specjalnych klientów do przesyłania przez chmurę, pendrive’ów a nawet Bluetootha. Tymczasem większość dostępnych na rynku smartfonów wyposażonych jest w niedocenianą funkcję Wi-Fi Direct, która pozwala na szybkie przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w pobliżu. Czym dokładnie jest Wi-Fi Direct i jakie możliwości oferuje wyjaśnimy w tym artykule.
Sieć bezprzewodowa Wi-Fi w ciągu kilkunastu lat od debiutu pod koniec lat 90., na dobre zagościła w naszych domach. Stała się przez ten czas synonimem łatwej i efektywnej komunikacji bez użycia kabli. Przez te wszystkie lata zarówno sam pomysł na transmisję danych, jak i oferowane do jej obsługi urządzenia stale się rozwijały. Pojawiały się nowe standardy, wzrastała oferowana szybkość transmisji danych. Jak dziś, ponad 2 dekady po premierze Wi-Fi wygląda sytuacja? Czym różnią się poszczególne standardy, na co zwracać uwagę przy zakupie routera?
Żyjemy w czasach, w których Internet jest nam potrzebny niemal tak samo jak powietrze. Namiętnie korzystamy ze stale podłączonych do niego smartfonów, komputerów, telewizora, a wkrótce także lodówki a nawet pralki. Wszystko to wymaga stałego i wydajnego połączenia z siecią. W domu takie okno na świat zapewnia nam odpowiednio skonfigurowany router Wi-Fi, który często korzysta z możliwości superszybkiego łącza światłowodowego - jeśli posiadamy dobrego dostawcę sygnału. Co zrobić, by jakość połączenia była w całym domu tak samo dobra? Oto kilka przydatnych porad.
Jak to zrobić?
Hi-Fi/Audio
AGD